<a href= a bojím, bojím

Historicky profesne pochádzam z najregulovanejšieho priemyselného odvetvia, z odvetvia farmácie. Preto mám alergickú reakciu pri akejkoľvek interakcii s akýmkoľvek regulačným orgánom. No občas sa stane, že sa človek dostane do beznádejnej a bezvýchodiskovej situácie. A vtedy je každý vlastný orgán dobrý. A najcennejším v takýchto situáciach je mozog a chladná úvaha.

Kedysi pradávno som bol býval bol býval bol (už sú to 3 roky) napísal článok Vzájomné odkazovanie na blogu. A o pár mesiacov neskôr ďalší článok s podobnou tématikou. Vzájomné odkazovanie na blogy iných – zištný pohľad.

A dnes som narazil na článok Jak odstranit Google penalizaci.

A všetko je zrazu inak. Tag <a href= sa stáva vražedným nástrojom. Bez šance, bez moci akokoľvek ovplyvniť svoj život. Ešte chvíľu, a tag <a href= sa stane vražednou zbraňou, ktorou zhynie hypertext. Vrahom však nebude záhradník, dokonca ani výrobca nožov ale mozog, ktorý riadil pohyb ruky s vražednou zbraňou <a href=.

Zdása, akoby nápad prevziať postupy z eticky čistého akademického prostredia a nasadiť ich v prostredí tvrdého biznisu nebol až taký dobrý nápad. Možno je ten nápad mŕtvym koňom a orgán si stále nechce pripustiť, že kôň umrel a upravíme kritéria, podle kterých se určuje, zda je kůň mrtvý. (Syndrom mrtvého koně)

2 komentáre pri “<a href= a bojím, bojím

  1. Heh, uz som dlho nepocul „Don’t be evil“ 🙂 Nejako sa to heslo vytraca… 🙂

Komentáre sú uzavreté.