Absurdity hneď zaránky

Vraj najkratší deň, najlacnejšia upratovačka a najkratšie pôsobiaca vláda. Nebudem vám to sociálny f- a t-priatelia vyvracať v komentároch. Napíšem to takto hromadne do článku na blogu.

Dnes len 22 hodín

Vraj dnes je najkratší deň v roku. Len 22 hodín bude mať. Síce už dlhý čas pracuje na poliach len pár percent spoluobčanov, no dĺžka slnečného svitu a dĺžka dňa stále v našich mysliach jedno sú.

Za tisícku mesačne pol upratovačky za tri celá

Pochválili sa, že vraj v UPSVaR Komárno za upratovanie v roku 2010 zaplatili 40.000 eur a vďaka elektronickej aukcii na rok 2011 služby obstarali za 12.000 eur. Ako počítam, tak počítam, no k celej upratovačke sa nie a nie dopočítať. V súvislosti s minimálnou mzdou, nákladmi na podnikanie, rozsahom budovy, upratovaním nie len dve hodinky večer omočiť podlahu, ale aj okná 2-3x umyť, textílie vyprať, pavúky pozabíjať, nákladmi na aukciu… Šikovný sú to chlapci a dievčatá, keď to za superhrubých 1000€ zmáknu.

Hm, možno počítajú, že si príde k nim privyrobiť upratovačka z kresla budúceho slovenského televízio-rádia. Tamojších 3000€ bude stačiť tak akurát nejakej upratovačke. Alebo uvedomelému angažovanému manažérskemu dobrodincovi. Zvedavý som na jeho sívíčko.

Tak mi napadlo, že k protimrhacím opatreniam by malo pribudnúť zverejnenie záverečného účtu projektu. Tak cca do 6 mesiacov od skončenia platnosti každej zmluvy povinne zverejniť celkovú sumu.  To už sú faktúry po splatnosti a aj bonusy majú všetci od riaditeľov po riadiacich dávno vyplatené.

A teraz čo?

Česi idú zas odvolávať vládu do prázdna. Ako by som čítal správy z jari 2009. ČSSD sa pravdepodobne podarí zhodiť vládu netušiac čo si s tým vzápätí počať. Mohli počkať do jari, mohli z toho urobiť výročnú tradíciu a spojiť to s pálením Moreny. Ale asi, s ohľadom na svojho prvého tragického kozmonauta z roku 1415, by im to nezapadlo do ich marketingovej politiky.

Na konci filmu „Hľadá sa Nemo“ scéna úteku rybičiek z akvária. Konečne sa dostanú do mora. A keď už konečne, po polovicu filmu trvajúcich peripetiách dosiahnu cieľ, zaznie kongeniálna veta: A teraz čo?

Tak mi napadá, že táto veta v Čechách pravdepodobne koncom února zľudovie. Hlavne v lekárskych kruhoch.