Ako teda vyzerá altruizmus a filantropa v politickej funkcii?

Veľmi elegantne a aj gustiózne napísané. Tiež si myslím, že nie je dôvod čokoľvek ďalej konkretizovať. Išlo len o neetické a podivné správanie sa v duchu „starej ekonomiky“. Ak sa má naozaj niečo na fungovaní štátu zmeniť, práve a len takéto nebadané a tiché kroky s jasným výsledkom treba.

Pozíciu vedúceho kancelárie zastávam už skoro 7 mesiacov. Za ten čas som mal možnosť absolvovať viacero rokovaní s dodávateľmi, čítať vtipné analýzy za veľké peniaze a dokonca sa mi od jedného nemenovaného vplyvného podnikateľa dostalo pomenovania – „omyl v systéme“.

Túto prezývku som dostal po tom, ako sa so mnou stretol po vypovedaní rámcovej zmluvy zo strany kancelárie, a na moju otázku, kto má prísť na ich miesto, som s úsmevom odpovedal:

„Nik. Keď budeme niečo potrebovať a budú nato zdroje, tak to transparentne obstaráme.“

Omyl v systéme alebo skúsenosť s lobbingom na slovenský spôsob. Blog – Michal Nižňan (blog.sme.sk).

Výsledok je jasný – nevyhodených 23000€ z daní. To mne bohate stačí.

Keď som dnes ráno písal:

Mám takú víziu: Do politiky pôjdu ľudia s altruistickým postojom a filantropiskou túžbou. Materiálnou hodnotou politickej funkcie bude len výška jej platu.

Je zaujímavé, že princípy demokracie počítajú práve len s takýmito filantropickými motiváciami. No nikto ich nikdy nevidel. O kom z dnešného zloženia Národnej rady to dokážeme povedať?

… nemyslel som si, že hneď v ten deň dostanem jasnú a rukolapnú argumentáciu priamo z monitora.  Príjemné a len hustejšie a väčšie kvapky. Ako mi lekárnici v našom obľúbenom vtipe hovorievame: „Ak neprší aj  gonorrhea je fajn.“