Ako zabiť klávesnicu za 100 korún?

Umiestnite medzi šípky a skupinu DEL END PAGE-DOWN  tlačítka na uspanie počítača. Naozaj, to môže len ergonomický ignorant.

Genius KB-06XE

Po dlhom a úmornom hľadaní som našiel niečo, čo má normálne rozloženie kláves. Už som ju mal skoro v košíku. A potom… No idioti!

Navyše, klávesnica má byť určená pre decko, aby sa mala na čom učiť všetkými desiatimi. Ale ako sa dá malíčkom dočiahnuť na ten uhýňajúci sa ENTER držiac pod ukazovákom klávesu „J“?!? No idioti2!

A samozrejme každá ďalšia na tom bola ešte horšie. Popreskupované DEL END BACKSPACE, divné ENTRe… Nie nemám ich rád, tieto vymýšľance.

6 komentárov pri “Ako zabiť klávesnicu za 100 korún?

 1. Podobné dodali masovo do jednej cirkevnej školy. Tie výrazy, ktoré lietali po miestnosti prerušované známym zvukom odhlasujúceho sa Windows XP, …

 2. Klavesnice s tymto rozlozenim som isteho casu hromadne vyhadzoval von oknom. Odvtedy, ak podobnu klavesnicu vidim u niekoho v ponuke, nikdy viac u dotycneho nenakupujem, to nebude solidny predajca 🙂

 3. Klávesnicu s „tlačítkami na uspanie počítača“ v tom priestore som si chvíľu užíval a nadával som ako žiaci v cirkevnej škole… Doma mám tie klávesy na okraji, nad „home…“, ale aj tak som ich pre istotu vybral a zahodil.

 4. Spotrebitelske klavesnice su jedna vec:

  http://www.northgate-keyboard-repair.com/ultra.jpg

  Potom je segment „administratorskych“ klavesnic zo serverovni. Netusis aky sortiment nadavok pouzijes, kym sa nepostavis k tomuto

  http://www.adesso.com/images/big/bigger/ACK-730W.jpg

  http://www.keyboardco.com/keyboard_images/industrial_ip65_touchpad_keyboard_small.jpg

  http://www.stealthcomputer.com/images/rdc3000.jpg

  Casto nejde taky zazrak vymenit za normalnu klavesnicu, pretoze su tam tlacitka na prepinanie pocitacov. Len niektore z rackov maju prepinace mimo nich.

 5. Ja som kedysi s podobnou klavesnicou chvilu musel pracovat, tak som srobovakom tie tlacidla (take makke gumove) vypacil a zahodil a potom uz to fungovalo OK (zvysok bol standardne rozlozeny).

Komentáre sú uzavreté.