Aký je zmysel služby Twitter?

Filozofická otázka na víkend. Keďže Twitter stále neumožňuje dať reakcie na konkrétny twítt do jedného vlákna považujem celú službu za absolútne nepoužiteľnú na komunikáciu.

Takže jediné, na čo je to použiteľné, sú 140 znakové výkriky do virtuálneho priestoru, že som niečo videl ničo zažil, máme nový produkt a podobne…

Ale určite som niečo prehliadol.

Zdieľať?

4 komentáre pri “Aký je zmysel služby Twitter?

  1. Prehliadol si zrejme aplikacie, ktore to zaradenie do vlakna urobia za Teba. Vyskusaj napr. Tweetdeck.com

  2. Tweetdeck.com – Ehm ehm, ale to je desktopová/telefónna aplikácia, ktorá navyše vyžaduje megabajty a megabajty nejakého Adobe Air. To je čo za programátorský humus… Navyše, to čo ukazuje ich feature list je agregácia všetkých odpovedí na dané @piki, nie selektívne na jednotlivé vlákna. Ak dám dva statusy chcem vidieť 2 samostatné vlákna s reakciami od folowerov.

    Akokoľvek, stále hľadám ten zmysel.

  3. API to umoznuje a zavisi od schopnosti aplikacie (vacsina to vie). web je nepouzitelny, ak chces twitter vyuzivat naozaj poriadne a preto ho neodporucam pouzivat.

    ad adobe air – to su take staznosti typu preco mak, nie orechy – nuz, ked chces orechy, tak si googli, tych aplikacii je zadarmo mnoztvo nativnych na windows aj linux. a nemusis pouzivat molocha adobe air.

  4. Vyznam twitteru by som videl k rychlemu (monologu)… Cize oznamovanie svetu… Rychlost je tu zabezpecena 140-timi znakmi. Vies, ked chces napisat dobry clanok do blogu, musis mat talent a cas si clanok premysliet. Potom to vyzera tak dobre ako napr. na tvojom blogu. Ale na twitteri napises tych 100-140 znakov velmi rychlo a clovek sa ani nespoti. 🙂

Komentáre sú uzavreté.