Androidoví vývojári najviac okrádajú svojich zamestnávateľov

Android market má najväčšie percento bezplatných downloadov a najmenšie geografické rozšírenie podpory nákupu aplikácii.

When comparing the number of free vs paid apps, Android had the largest share of free downloads (57%). This is likely caused by Google’s openness of the Android Market, which allows casual developers an easy entry (aka all those junk apps). The open source nature of Android also attracts developers who are more willing to give away their work. Finally, Android Market only allows paid apps in 11 countries (vs 77 for Apple App Store).

Android Market has the greatest percentage of free applications – Android and Me

Veď to poznáte, po doobedí programovania androidovej aplikácie sa dostaví hlad a obed musíte zaplatiť. Tak to krížovo zatiahne nejaká iná aktivita.

Spomínam si aká rozpačitá atmosféra zavládla na Google developer day v Prahe pri prednáške o zarábaní na vývoji Androidových aplikácii, keď  sa v diskusii niekto opýtal čosi v tomto duchu: „Kedy budeme môcť za svoju prácu pre českých zákazníkov inkasovať v Android markete peniaze?“  Coming  soon s východoázijským prízvukom bolo tichúčkou odpoveďou.

Zdieľať?