Autobusári začínajú počítať straty kvôli Smeru

Ešte pred rokom fungovali na pomerne štandardnom trhu. A s pomerne štandardnou a stabilnou základňou cestujúcich. Ale potom prišla, aj na naše pomery, neštandardná novinka. Vlaky zadarmo pre študentov a dôchodcov. A práve pre tento „darček“ od kabinetu Roberta Fica začínajú počítať prvé reálne straty. Autobusári v krajoch naprieč Slovenskom prišli podľa prieskumu HN o tisíce ľudí.

Zdroj:  Veľká vlaková lúpež. Autobusy prišli o tisíce cestujúcich | HNonline.sk.

Čo som to bol býval bol napísal?

Šofér autobusu prímestskej dopravy platí tiež dane. Z jeho daní sa subvencuje marketingová aktivita, ktorá má za cieľ presunúť cestujúcich z jeho autobusu do vlaku. Vďaka tejto marketingovej aktivite sa zníži počet prepravených pasažierov v jeho autobuse pod hranicu rentability jeho linky. Jeho zamestnávateľ ho presunie na inú linku. Ups, iná linka je na tom rovnako. Z daní si náš šofér zaplatil svoj vyhadzov z práce.

No dobre, tak nie vyhadzov. Keďže sa znížil počet prepravených v autobusoch súkromných firiem, tie nemohli tento rok vyplatiť prémie. Náš šofér si zo svojich daní zaplatil zníženie svojho celkového platu.

Zdroj: Občania si zaplatili zníženie svojich vlastných platov. Prispievajú s iskrou v oku na zľavy na železnici | M+M+M+M (4M).

Socializmus nikdy nefungoval. Slovensko na to musí po 25 rokoch zas prísť.

Ja si to necucám z prstu. V roku 1995 sa stalo niečo podobné. Študentská zľava bola všade rovnaké percento, akurát ceny cestovného vo vlakoch sa absolútne nemenili. Všetci sme vtedy presedlali do vlakov. Platiť 21,50 Sk alebo 60 Sk bol pre študenta VŠ rozdiel.