Buď niekto chlap je, alebo nie je

Preto tu dnes vyšiel tento článok a nie článok s nadpisom a témou Anonymný blogér z ******.sk spamuje slovenskú blogosféru. Nie, váš život sa nestal, nie sú dôkazy. Nič také sa nestalo. Žiaden spam som nedostal. Nie sú predsa dôkazy.

Článok je napísaný, dokonca som ho určil na uverejnenie dnes ráno. To viete, vydávať článok večer, keď viete, že na druhý deň nenapíšete ďalší je marketingová kravina. Aj prešiel jazykovou úpravou. A vidíte, teda nevidíte. Nevyšiel.

Po napísaní článku som si ešte trochu pokecal cez IM s jedným… no zdá sa, že už je to viac ako známy. Aspoň mne sa to začína tak javiť, že by som na núdzový telefonát zareagoval priateľskejšie. (To je taká moja súkromná mierka známosti.) Po tých rokoch… Večer bol, tak to skĺzlo do akéhosi filozofična. Potom som si dal sprchu, aj vlasy som si umyl. Pri tom sprchovaní, ako som si drhol lebeňu,  mi všeličo chodilo po rozume. Ale jedna myšlienka sa vracala (poznáte, taká tá myšlienková nauzea) a to neustále: No budeš na diaľku diskutovať s nejakým anonymom? No budeš? No nebudem, som si potykal, ako obvykle. To je tak, keď pred sprchou skĺzne debata po IM do filozofična. Články zrazu vychádzajú navnivoč.

Buď niekto chlap je a bloguje pod svojim menom a dokáže si uťahovať z niekoho verejne, alebo je to zbabelý anonym nehodný mi zaviazať opánky. (Ženy analogicky) Vyplynulo z našej IM debaty.

Murphyho pravidlo hovorí: Nediskutuj s hlupákmi, mohli by si ťa pomýliť. No viem, ja či dotyčný anonym je alebo nie je hlupák? No potrebujem, aby vznikla zámena? No? No nepotrebujem, ako ste správne odtušili.

Chlapi starneme, adrenalín vysychá, spätné vychytávanie serotonínu sa urýchľuje! Toto by ešte pred pár rokmi ostalo v pôvodnom znení bez tituliek. Už to moje blogovanie nie je to čo bývalo. Aj sme si ponadávali, aj si zo seba uťahovali, aj sme vyzerali ako somári pod vlastným článkom, ale Erika sme nechali spokojne riešiť jeho právnickú agendu.

Aj keď… Neviem či ste si všimli, v blogrolle svojich projektov, čo mám hen v pravo dole, už odpradávna sídli jeden odkaz na jeden môj blog (celý blog, nie jeden článok), na ktorý som výnimočne hrdý. Je to Ideálny, politicky korektný, bezpečný blog s maximálnou ochranou môjho súkromia. Ak sa chcete dozvedieť o jeho pôvode viac, sledujte súvisiace linky.

Zdieľať?