Celulóza na krátke marcové večery pred zmenou na letný čas

A čoskoro sa nám večery ešte predĺžia. Príde letný čas a s ním viac večerného svetla na naše offlinové záujmy, koníčky a lopotu na záhrade. No kým budeme posúvať hodiny kvôli letnému času dopredu (zmena zimného času na letný prebehne v nedeľu 30. marca 2008 (o 2:00 budú zrazu 3:00)), tak si môžete vychutnať za kanvicu celulózového výluhu. Niektoré záložky sa veru v mojom Firefoxe lúhovali pekne dlho.

Hafo-veľa ľudí ku mne chodí pre e-knihy celkom zadarmo, tak pridám odkaz na súborné dielo F.X.Šaldu, ktoré je k dispozícii zadarmo vo formáte PDF. (via: [pak] Poznámkový blok Pavla Kotrly)

Zaujímavý, skutočne právnický pohľad na zneužívanie obsahu zo strany vyhľadávačov priniesol článok Jsou internetové vyhledávače nelegální?

„Zřejmě není sporu o tom, že pro provozovatele webových stránek je činnost provozovatele internetového prohlížeče ve většině případů přínosná (i když si lze představit i případy opačné). Důvod či přínos činnosti spočívající ve zhotovování rozmnoženin autorských děl však v předmětném případě není rozhodný, neboť české autorské právo z pohledu formálního nestanoví hranici mezi jednotlivými případy zhotovování rozmnoženin autorských děl.“

Ako by mimochodom ponúka aj pohľad do zákulisia teórie práva. Je až neskutočne absurdné, ako ľudia v komentároch vyjadrujú podobný postoj ako nemecký národ voči NSDAP. Rovnako postupovala obsluha v Černobile. A rovnako tento absurdný postoj vyjadruje veta: Podrezával si konár pod sebou a potom sa čudoval, že si nabil kokos.

Keď sme pri tých autorských právach (No prosím! Už zase?), tak odkaz na to, ako vznikajú prezentácie v jednej renomovanej H1 agentúre. Trochu to dovediem ad absurdum, ale zaujímavé by bolo si u nich zaplatiť školenie a potom na 17. slajde vidieť vlastný screenshot. No neskopčite to, keď sa to voľne povaľuje po webe. Možno aj toto mal na mysli Bystro vo svojom komentári (výhrada č. 2) k firemným blogom.

Dva súvisiace s marketingom: Search Illustrated: Building Trust Through Search Marketing (via: Ako vybudovať dôveru vďaka internetovému marketingu) Všimnite si, že 5 z 5 bodov v tej schéme sú o skutočnom obsahu. Dôvera a autoritatívnosť sú ciele, ktoré by mal mať každý Firemný blog.

Vraj bude čoskoro Wordpres vo verzii 2.5 Vyčkám tak do verzie 2.5.3 a možno prejdem. Uvidíme čo zaujímavé prinesie. Tagovanie vo verzii 2.3 nebolo nič-moč zvládnuté.

Karel Hvížďala bol toť nedávno hosťom u Jana Krausa v „Uvolněte se prosím“ a Kraus spomenul medzi rečou, že Karel píše svoj blog. Tak som zhodil TV do okna a vo vedľajšom som si to išiel overiť. A je to tak. Napríklad v ostatnom článku si môžete prečítať skutočne výborný citát z rozhovoru s Karlem Schwarzenbergom:

A souvisí to také s tím, že ti, co tady o sobě tvrdí, že jsou pravice, mají od pravicových myšlenek vzdálenost, jako je z Ulánbátaru do Paříže. A to, co se zde nazývá sociální demokracií, je velmi vzdálené od toho, kam se tyto strany vyvinuly v Evropě. Prostě tady každý o sobě tvrdí něco jiného, než čím ve skutečnosti je. Tedy lže.

Dávno som nepísal o PDA. Asi moju obľúbenú blbinku McRazor nahradím novou Nevíte si rady? Hoďte si mincí nebo použijte program.

Toto ako odkaz pre budúci článok o mobilných technológiách. Mozilla Prism: pojítko mezi webem a desktopem.

Dva súvisiace odkazy. Brusel dá sto miliónov eur na vznik konkurenta Google a Google Closes DoubleClick Acquisition. A možno by som mal pridať ešte jeden: Microsoft dostal od EÚ ďalšiu pokutu – Pocitace.sme.sk, aby bolo vidieť, odkiaľ tí Francúzi a Nemci dostanú peniaze na vyvinutie konkurencie pre Google, aby nedosiahol monopolné postavenie, ktoré ale vôbec nehrozí ani po akvizícii DoubleClick-u.

A dám aj jeden odkaz z mojej odbornosti. Keďže trochu viac tuším čosi o českom projekte elektronickej zdravotnej knižky, tak som si so záujmom a pokyvovaním pozrel reportáž na Nove Poslanecké podnikání. Dane za rok 2007 treba vyčísliť do konca marca. Ja som už na podnikanie prispel.

Jazykové okienko: Slovník slovenského jazyka uvádza:

večer
-a L -e mn. -y m.
večera
-e L -i mn.-e ž.

Preto v Google radu skutočne nehľadajte.