Celulóza zo siete č.: veľa

Moje krátke glosovanie cudzích dlhých textov vedie k vzniku dlhého text. Tak koniec okolkov, vrhnime guľu rovno do nich. A bude po kolkoch. Alebo po koľkých na stole v českých? Prešmyčky mi v ostatnom čase idú, len či vy máte taký prehľad na odhalenie súvislostí.

Keď boli bývali boli prišli webnoviny.sk s možnosťou preberať bezplatne obsah, celkom som sa zaradoval. Také to nadšenie nad službou, ktorú nevyužívate, ale mohli by ste. Pred pár týždňami som uvažoval, čím obohatiť obsah v Lekárni na webe a nenadrieť sa. A spomenul som si na webnoviny. A vzápätí som to zavrhol. Z rovnakého dôvodu ako HN kompletne opustilo TASR:

Ako uviedol šéfredaktor Hospodárskych novín Tomáš Kurtanský, denník vydavateľstva Ecopress tak chce „eliminovať duplicitu zdrojov, ku ktorej často dochádzalo pri odoberaní servisu dvoch domácich agentúr a zároveň vlastnej spravodajskej produkcii. Práve na vlastnú produkciu a hľadanie vlastných exkluzívnych zdrojov kladieme dôraz.“ Zdroj: Ďalší celoštátny denník sa odvrátil od TASR

Správy webnovýn na každom rohu, na každom webe a na každom portály. Rovnaké, tie isté, duplicitné.

Ďalšia možnosť, ako získať obsah a nenadrieť sa, v tomto prípade obrazový, je kombinácia WordPress + Flickr + Creative Commons = Awesome New Plugin for Bloggers Na to, že si užívatelia nevšímajú, akými pravidlami sa riadi použitie ich fotografii som prednedávnom upozorňoval v jednom z celulózových výluhov.

Klasika: Ak sa ma to má finančne dotknúť, tak ľavicové prostriedky skončia v koši: Na e-Bay sa štrajkuje, efekt nevidno

Toto len ako záložku, pre budúce použitie. PR môže byť zdroj pre novinára, padlo na konferencii First Class. Je tam jedna perla veľkosti Magdeburgu (Prvé slovo, ktoré mi napadlo, fakt netuším prečo. Vy netušíte?), ktorej pointa ostala skrytá :

Kľúčovým kritériom má byť aj podľa Stupkovej pravdivosť informácie, nie len z pohľadu agentúry, ale aj média. „Napríklad, ak už píšu o nejakej akcii, mali by ju uverejniť v plnom názve,“ komentovala prípady, keď sú názvy športových či kultúrnych podujatí spojené so značkou sponzora, ktorý však médiá niekedy vynechávajú.

Aká pointa? Nuž politická korektnosť, aby sme sa z toho neposrali. Mohol by sa nám roztrhnúť harmasan.

Keď sme pri tom PíáR, tak si zalinkujem ešte jeden článok. » Neprávem podceňovaný Windows Media Player 11 Nejde o to, čí je to PíáR, lebo to nie je PíáR, ale je to napísané na nerozoznanie od PíáR článkov. No, jednoducho, chce to samostatný článok, takže toto berte len ako link.

Toto ronyho nepoteší: Počítače pre Afriku: treba sa báť?

Neskúsení obyvatelia chudobnejších oblastí môžu byť pre autorov vírusov veľmi ľahká korisť. Státisíce zavírovaných počítačov potom môžu byť kriminálnikmi využívané napríklad na šírenie spamu alebo kyber­útoky. „Je tu šanca vytvoriť najväčšiu sieť zavírovaných počítačov na svete,“ povedal pre Guardian Yuval Ben-Itzhak zo spoločnosti Finjan, ktorá sa zaoberá bezpečnosťou na internete.

Žiaden celulózový výluh nesmie byť bez perly ducha. Ani tento dnešný nie je výnimkou. Kam na takéto somariny ľudia chodia?

„Kapry“ však boli za čias InZine priekopníkmi sviežeho, uvoľnenejšieho a literárnejšieho štýlu internetovej publicistiky. Akácsová si myslí, že množstvo slovenských blogerov čerpalo inšpiráciu práve z InZine. Ako príklad uvádza štýl Maxima E. Matkina. „Prvý odpálil beletristické písanie v prvej osobe a má na blogoch veľa epigónov,“ hovorí. Zdroj: InZine.sk naučil blogerov písať

Príčina, dôsledok, paralelné javy, neznalosť, všetko pomiešané a mamixované do dokonalej myšlienkovej grísovej kaše. Tomáš nemohol zvoliť absurdnejší (bulvárnejší) nadpis na jej vystihnutie.

Keď prednedávnom zmenilo Centrum majiteľa, čosi kdesi sa šepkali aj o Atlase. A je to tu priatelia: Spojeno. Aby sme nezabudli na súvislosti pri počítaní veľkosti, pridám odkaz na článok Atlas.cz a Centrum.cz = Spojeno.cz Mimochodom, tak nám vznikla nová slovenská jednička! Uff, uff, uff, bieda slovenských portálov vo svojej dokonalosti. Pozrite sa do svojich referralov a uvážte ako je to s mŕtvym koňom.

Čosi kde si o úlohe tagov v ruskom výtvarnom umení, pardon v informačnej architektúre webu. Už by tie autority mohli prísť s niečím, o čom som ešte nebol býval bol nepísal. Napríklad tu: Kategórie verzus tagy – porovnanie funkcií na webe

Tri rýchle záložky, nie je čo glosovať, treba to vziať ako fakty: Prečo nie je dobré, ak sa na vás pozerajú ženy z reklamy a Internetová reklama na Slovensku a v USA a Akcie Google padají dolů, lidé neklikají na inzeráty.

Mikrovlnka je magické zariadenie. Prečo, objasňuje v poslednom odstavci článok Rýže v mikrovlnce, jednoduchost sama. Môžete mať detailne vytitrovaný postup na varenie vo vašej mikrovlnke. Ale tento postup platí len a len pre konkrétny kus mikrovlnky. Akékoľvek zopakovanie pokusu v inom zariadení vedie k poznatku, že pokus je nereprodukovateľný.

A pridám ešte druhého nestora blogania v Čechách. Okrem toho, že sa chváli ako si dobre žije, vysvetľuje prečo sa mi pre samého seba nechce variť.

Veľmi užitočné vymenovanie, kedy PPC naozaj nie je vhodná.

Kedysi pradávno som vrámci brigády zarábal na vyplňovaní anketných listov. Takto to aj vtedy fungovalo. Ľudia a ich racionálne uvažovanie aneb ako som zbieral podpisy na Sulíkovo referendum Potom sme tie anketrné listy odovzdali a na ich základe vraj vznikla marketingová stratégia. Dobré s nami a zlé preč.

A sme na konci. Guľa, doletela, kolky spadli, skrytá kamera je vypnutá. Nemáte chuť na spoluprácu?

Zdieľať?

2 komentáre pri “Celulóza zo siete č.: veľa

 1. „Toto ronyho nepoteší: Počítače pre Afriku: treba sa báť?“

  nepotesi ma ani paranoidnejsia ale realnejsia moznost:

  z tych pocitacov sa bude vo velkom AKTIVNE sirit scam, spam, proste vsetko, cim by mohli dostat prachy z bieleho sahiba 🙂

  nech mi netvrdi nikto, ze sucasny scam nema prave tento podton: ze je vlastne uplne normalne ak nigerijcan obtiahne o prachy europana/americana.

  my im nasypeme notebooky aby si dokazali sami sebe pomoct.

  a oni ich proste pouziju na to, aby z nas lahsie vytahovali peniaze 🙂 hm. mozno z tych hlupejsich ale otravovat budu aj tych co sa nedaju.

  v kazdom pripade ale budeme sa „lahsie“ dostavat k informaciam o tom, ako im je zle a potrebuju este viac pomoct.

  tesim sa na tu dobu, ked aktivisti budu „bit na poplach“ a snazit sa posobit na svedomie tych necitlivych, ktori necitia potrebu pomahat 🙂

  samozrejme vsetko na zaklade „story“, ktoru napise niekto zo stredu Afriky a rozposle ako spam do sveta 🙂

Komentáre sú uzavreté.