Celulózový výluh z môjho blogu (február 2005-2007)

Tak som si povedal, že čo budeš, Piki (potykal som sebe aj svojej prezývke), tak teda, čo budeš linkovať kade-tade po sieti a doma ti leží hafo-veľa článkov. Zamysli sa nad sebou! A tak som išiel do seba a dnes zalinkujem trochu do vnútra tohoto blogu. Aby to malo nejakú hlavu a pätu, tak som si vybral február 2007. A niekoľko starších článkov z februárov predchádzajúcich rokov. Čo vy viete, možno to bude nová tradícia.

Február 2007 priniesol ako prvý článok Vyhodnotenie ankety o platbe za obsah. No čo vám budem hovoriť. Platiť sa vám nechcelo. Plateniu sa venoval aj druhý článok Platba kartou – platí doručiteľ. Tento rok mi to upozornenie, že mám u nich kartu poslali. Tiež až vo februári, kedy mi stará karta exla. Ale aspoň poslali. Ešte dvo-tri roky a natrénujú to do použiteľného stavu.

Po platení som sa v článku Čo tým chcel básnik povedať, ale nepovedal? zamýšľal nad neschopnosťou autora vyjadriť zreteľne myšlienku. Aktuálne aj dnes.

Ha! Ďalšia stále aktuálna myšlienka: Obsahová duplicita českého a slovenského textu Tento rok som rezignoval na akékoľvek prevracanie sveta. Jednoducho som sa rozhodol, že vytvorím jazykovú mutáciu svojho projektu Lekáreň na webe. Aj tak je mojím dodávateľom fotografii a popisov liekov česká firma, takže to bude aspoň štýlovejšie. Len nechcem vidieť tie ponosy rodilých mluvčích na slovosled a zhodu podmetu s prísudkom.

Bezpečný internet pre deti bol článok z mojej obľúbenej rady. Isto ste si všimli, že sú témy, ku ktorým sa pravidelne či nepravidelne vraciam. Témy, ktoré ma viac zaujímajú a teda im postupne venujem niekoľko článkov v nepravidelných intervaloch.

Pamätáte si ešte? Google pred rokom prišiel s novinkou Adsense pre RSS kanál A myslím, že to stále testuje. Ja zas aktuálne testujem rôzne špeciálne kvázi pätičky v RSS kanály. Predsa len, nejako vás čítačkárov potrebujem priviesť priamo na stránky, aby ste sa mi započítali do návštevnosti a inde. Pretože kam sa pozriem, samá RSS čítačka. Otvorím konzervu a čo nevidím – rss čítačka

Pred rokom, vo februári 2007 na premkla aj nostalgia. A tak vznikol článok Včera boli 80. roky.

Ale to najdôležitejšie a zásadné vo februári 2007 sa udialo na jeho konci. Táto udalosť sa odrazila v dvoch článkoch Odpočítavanie začalo a Odpočítavanie pokračuja. Celá séria bola ukončené článkom, ktorý niečo málo vysvetľoval Čo nasledovalo po odpočítavaní.

Taký bol február roku 2007 na tomto blogu. Ale boli aj staršie februáre. Napríklad vo februári 2006 sa urodil článok Dáta pre VoIP smrdia na ktorý som pred pár dňami zľahla naviazal v čerstvom článku Mobilný internet – Zamyslenie prvé: cena, rýchlosť a dostupnosť.

Február 2005 priniesol článok Duch PíáR v blogoch. Tiež jedna nepravidelne sa opakujúca téma. Myslím, že by som mal dať tieto články dohromady a vyrobiť nejaký kompilát, ktorý by odrážal staršie aj novšie myšlienky. Áno, urobím to. Niekedy.

Ešte jedna perla z februára 2005: Deti v pase – áno alebo nie? To boli veci, čo sme riešili. A dnes je tu Schengen. Tiež som nahliadol do vtedajšieho môjho druhého blogviska na pilnik.blog.sme.sk a našiel som napríklad perlu o Google: Google hento, google tamto…

Áno, bol aj február 2004, ale v starej podobe blogu a tá je návratne niekde v zálohách, ktoré sú niekde ďaleko preďaleko uložené.

Pokračovanie si prijať nemusíte. Tak ako som písal tento článok tak sa mi myšlienka pohľadu do histórie viac a viac pozdáva. Je pravdepodobné, že na konci marca sa môžem tešiť na pohľad do marcovej histórie rokov 2003-2007.

Zdieľať?