Celulózový výluh z môjho Facebooku do pamäti mojich dejín

Za minulý týždeň sa moji f-priatelia mohli vyjadrovať a komentovať môj pohľad na niektoré udalosti. Aby som tieto perly len tak nehodil do pomyjí pomíjivého Facebooku, predkladám vám ich aj tu:

Vytúžený protektor z EU

Arthur Dent sa obul do článku iného blogéra a je z toho jednak skvelé čítanie, v druhom slede príjemné zamyslenie a v neposlednom rade reinkarnácia starých dobrých blogérskych zvykov reagovať na cudzie články článkom vlastným.

S prvním bodem souhlasím bez výhrad. Ano, ČR je, až na světlé výjimky, převážně státem kmánů, lidí co jsou schopni dnes přijmout 30 Kč a nezajímá je, že za pět let budou muset zaplatit 100, lidí, co vidí ve státu a jeho aparátu „věrchušku“, jakousi vyšší moc, která jim nařizuje, která je trestá, a kterou nutno buď podmáznout, nebo přečůrat. Hlavně pak na sebe neupozornit, nevyčnívat, a ideálně být v přízni mocných, protože to přináší zisk a zajištěné živobytí.

Omyl Jiřího Hlavenky | Misantropův zápisník.

Arthur to veľmi kvalitne rozvíja ešte článkami Proč že je potřeba přijmout Lisabonskou smlouvu? a Prý „Kde jsou paralely mezi LS a protektorátem…“ Nesúhlasím s jeho celkovým postojom Zmluve, ale budem sa biť za to, aby ho mohol takto kvalitne prezentovať. Pretože na niektoré demokratické klišé sa v ostatnom čase zabúda.

Nielen o nevedomosti o nečítaní

Veľmi hodnotná , pretože je bohatá na pramene, je filipika od Perohryza na tému, ako málo čítame.

Čo chcú alarmisti povedať je, že sa viac čítajú iné médiá a menej knihy a že toto je z nejakého dôvodu zlé.

V duchu klasického postrehu „Každá technológia vynájdená pred mojou tridsiatkou je prirodzená, každá vynájdená keď som mal 30-60 je podozrivá a tie vynájdené po mojej šesťdesiatke sú už čistý diablov vynález“ sa to dá pochopiť – všetkým nad 25-30 rokov sa zdajú knihy prirodzenejšie ako Facebook (aj mne).

Dnešné deti už nečítajú knihy? Super! Blog – Tomáš Bella (blog.sme.sk).

Doma mám jeden informačný zdroj priamo vedľa mňa, takže Tomášove postrehy môžem potvrdiť. Ľudia čítajú o sto sedem. Hlavne v utorok.

Neočakávané tradície

Chvíľu som bol nad rozhodnutím Nobelovho výboru udeliť tohtoročnú Nobelovu cenu  rozpačitý a potom som sa dočítal, že je to tradícia. Tak to potom JO, třadície třeba dodřžovať.

Mimochodem, všechny nominace na letošního nositele Nobelovy ceny míru musely být Nobelovu výboru odeslány nejpozději 1. února 2009 (razítko na obdržených obálkách nesmělo mít datum starší než 1.2.2009). V pravé poledne toho dne byl Barack Obama presidentem USA přesně 12 dní. Ať už jej na Nobelovku míru nominoval kdokoli, evidentně musel být přesvědčen, že Barack Hussain Obama za 10 dní v úřadu udělal pro světový mír více, než kdokoli kdykoli předtím ze všech těch žijících na světě, kteří Nobelovku míru zatím ještě nedostali (Václav Havel, papež, kubánští disidenti, obhájci náboženské svobody v islámských zemích, atd.)

Nobelovka pro Baracka – vtip roku 2009! Blog – Roman Joch (blog.iDNES.cz).

Píšu československé dejiny len Česi?

V správach na ČT1 spomenuli chvályhodnú prácu portálu Moderní-Dějiny.cz, ktorý sa venuje príprave textov pre učiteľov z obdobia moderných dejín. Vrátane dejín Československa ako ich vidí dnešné Česko. A ako ich vidí dnešné Slovensko?

Projekt „Moderní dějiny.cz“ má ambici vytvořit webový výukový portál, který umožní široké veřejnosti (především však učitelům a žákům) poznávat naši nedávnou minulost prostřednictvím vědeckých, kritických, autentických a odborníky komentovaných materiálů. Takto koncipovaný prostor se pak jistě stane široce využívaným nástrojem ke smysluplnému studiu, výuce a k poznávání našich moderních dějin.

Kodex | Moderní-Dějiny.cz.

Autorské právo zas v ofsajde.

Začiatkom minulého týždňa som bol školiť regionálnych manažérov ako majú nastaviť nejaké procesy v prevádzke lekární. Keď som si to vymyslel, s vedením dohodol a celé spísal, tak to treba aj uviesť do praxe. Výzvou pri takejto implementácii je hlavne to celé ukoučovať vo vnútri danej lekárne. Zavádzaním jednotných procesov sa mení atmosféra v malom kolektíve, tak som chcel na to regionálov upozorniť. Osobne pre systém riadenia ľudí používam delenie na 4 metódy v závislosti od miery motivácie a miery vedomostí. No potreboval som si overiť presné názvoslovie, tak som trochu pogúglil a vypadlo na mňa kompletné znenie učebnice:

More book information
Title Manažerská psychologie
Author Milan Mikuláštík
Edition 2
Publisher Grada Publishing a.s., 2007
ISBN 8024713497, 9788024713496
Length 380 pages

Manažerská psychologie – Google Books.

No ak má takto vyzerať projekt Google Book, tak prečo by som si mal knihu z roku 2007 za 445Kč kupovať? V tej súvislosti dávam do pozornosti aj článok Neujíždí vám vlak? Tak to je špatné.

Duchovné slovo na záver

V nedeľu som bol ako obvykle a ako sa patrí na svätej omši a čítalo sa to známe krajčírske porekadlo Skôr prejde ťava uchom ihly… Keď som na vysokej škole čítal Bibliu (ako beletriu rad za radom), bol som dosť prekvapený koľko prísloví bolo už v nej zachytených. Aj keď to „už“ je relatívne, keďže ľudský rod má niekoľko miliónov rokov a …novozákonných cca 2009 je oproti tomu vlastne stále súčasnosť.

Ak chcete byť mojim f-priateľom, stačí požiadať o priateľstvo. Schválim každého s reálnou fotkou a reálne pôsobiacim menom. Šancu dostanete, no ako dlho sa medzi mojimi f-priateľmi udržíte, je len na vás.

Martin Pilnik | Vytvorte si vlastný odkaz

1 komentár pri “Celulózový výluh z môjho Facebooku do pamäti mojich dejín

Komentáre sú uzavreté.