Chybné záplaty pre windovs

Raz to muselo prísť. Vysoká frekvencia a vysoká intenzita práce systému spôsobí, že čas stredného výskytu chyby bude kratší ako je dĺžka práce systému. Normálou rečou povedané: Kto robí, robí aj chyby. I stalo sa aj v systéme Microsoft automatic update.

Na www.zive.sk napísali krásny článok, ktorý ilustruje beznádejnosť súčasnej situácie IT biznisu, ktorá je spôsobená závislosťou od jednej firmy.

Máte pocit, že BFU (teda normálny užívateľ) bude riešiť niečo takéto?

Čo teda treba urobiť pre dočasné eliminovanie chyby? Otvorte si Editor systémového registra (Štart/Spustiť/regedit.exe), nájdite vetvu HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows CurrentVersionShell ExtensionsCached a v nej vytvorte novú dword hodnotu s názvom „{A4DF5659-0801-4A60-9607-1C48695EFDA9} {000214E6-0000-0000-C000-000000000046} 0x401” (vrátane medzier, bez úvodzoviek). Údaj hodnoty nastavte na 1. Zmena platí pre všetkých užívateľov a prejaví sa najneskôr po reštarte systému.Záplata pre Windows spôsobuje závažné problémy, ako sa ich zbaviť? – Živé.sk

Odporúčam venovať pozornosť aj tým aktualizáciám aktualizácii článku. Situácia sa v čase vyvíja diskutuje sa o tom kdekade, Microsoft poza bučky modifikuje záplaty, ale zdá sa mi, že sa akurát zahrabáva stále hlbšie do svojich sračiek.

Normálne by ma zaujímalo, či existuje na tejto planéte človek, alebo aspoň skupina 2-3. ľudí, ktorí sa v kóde Windows ešte absolútne vyznajú a sú schopní riešiť aktuálny problém konfliktu záplat s nejakým obskurným (myslené ironicky a v úvodzovkách) programom od HP.

Zdieľať?