Členovia spolku samovrahov v čiernom

Nahodíme atmošku: Je večer, všade na vôkol tma, stierače v riedkych intervaloch zotierajú pot z čelného skla, z rádia sa rinie príjemná muzička, teplota tak akurát, tempomat udržiava príjemných 90 km/hodinu, svetlá sa odrážajú od stredovej čiary aj krajnice. Prosto večerná automobilová pohodička. Na ceste skoro žiadna premávka, otcovia rodín sú už dávno doma, na ceste zostali len skúsení služobní vodiči.

Na krajnici sa 5 metrov predo mnou z tmy vynorí Viktor, aktívny člen SSvČ. Kedže dodržiavam pravidlá bezpečnej jazdy v noci a ľavým kolesom sa skoro dotýkam stredovej čiary ani som nemrkol a prefrčal okolo.

Tentokrát nesplnil ciele členstva.

Na základe dlhodobých pozorovaní odporúčam pri nočnej jazde:

  • Držte sa čo najbližšie stredovej čiary. Na krajnici sa pravidelne vyskytujú peší ako aj cyklistický členovia SSvČ
  • Keď ide oproti auto, očami sústredene sledujte krajnicu

Pre bezpečný pohyb po krajnici v noci:

  • Rôzne blikačky a svetielka sú lepšie ako nič
  • Lepšie ako vlastné svetlo je pasívne osvetlenie pomocou reflexných pásov. V reflexnej veste síce budete vyzerať debilne, ale bude vás vidieť zďaleka.
  • Choďte prísne v ľavo. Vyberajte si ľavý chodník. Ak vás vodič prehliadne, vy jeho určite nie a stihnete uskočiť. Budete zablatený ako prasa, oslnený, ale živý. Ako bonus ste práve získali oprávnenie nadávať.
  • Je to o prioritách.

Odkaz pre aktívnych členov SSvČ:
Nie že by vás bola škoda, ale sú s tým zbytočné opletačky.

SSvČ
Spolok Samovrahov v Čiernom Viac…
Viktor
Priemerný občan, trpiaci na tomto blogu všetkými chorobami a zodpovedný za všetky protivenstvá sveta. Proti Viktorom nič nemám, no nejaké meno som zvoliť musel. Viac o Viktorovi
Viac na túto tému
Ako prežiť na ceste – pre vodičov – Recept na život

1 komentár pri “Členovia spolku samovrahov v čiernom

  1. Spätné upozornenie: V navrhovanej novele dopravných predpisov už chýba len Pomocná stráž Verejnej bezpečnosti | M+M+M+M (4M)

Komentáre sú uzavreté.