Čo ma zaujalo na sieti v ostatnom čase

Záložky mám plné všakovakého balastu, tak ho vyvrhnem rovno na vás. Áno, priatelia, celulózový výluh tej najcelúlozovejšej kvality.

Začnem pekne od konca. Ani neviem, teda viem, ale o tom neskôr, čo som hľadal na webe Pravdy a vybehla na mňa takáto hľa správa dňa.

„Peter Bondra je pre slovenských fanúšikov známy najmä ako strelec víťazného gólu vo finále majstrovstiev sveta v Göteborgu 2002, kde Slovensko získali dosiaľ jediný titul. „ Zdroj: Bondra ukončil kariéru a stal sa manažérom reprezentácie

Je tam pekne zosumarizovaný priebeh kariéry, samé pozitíva a sociálne istoty.

Cayman po dlhšom čase vydal článok a hneď o takej kravine ako sú čierne ponožky. Toť nedávno zlacňovali české domény, tak som zvedavý, dokedy tie jeho nadhodené nápady vydržia volné. Mne sa páčia PonožkyPreStonožky.eu.

S Caymanom súvisí aj to, čo som na tom webe Pravdy hľadal. Včera sa mi dostal do rúk papierový výtlačok piatkovej Pravdy a tam sa písalo, že Makyta prežila Ozetu a plánuje rásť. Veď som hovoril, že to dnes bude celulóza najcelúzovatejšia.

Jaiku má super vlastnosť. Môžete odoberať RSS kanál kohokoľvek bez toho, aby to dotyčný vedel. Jaiku zvádza k priamemu pomenovávaniu vecí pravými menami. Toť napríklad: 40 minutovy rad v carrefoure. Za toto sme strngali klucmi na namestiach?!! Odkaz poslúži na budúcu kompromitáciu aktivistov, ktorí tvrdia, že hypermarketov už máme dosť.

Seriál storočia má už toľko dielov, že nemá cenu prelinkovávať ich navzájom. Povedzme si otvorene, Sova v síti je jeden veľký seriál.

Google Adsense oznámilo, že sa budú dať editovať vlastnosti reklamných zostáv priamo v admin rozhraní tejto čiernej diery na peniaze. V tej súvislosti sa zadaril niekoľkodňový výpadok v sledovaní reklám podľa kanálov. Namiesto otravného radenia, ako si mám nastaviť prijímanie peňazí na svoj bankový účet, keď to mám už roky nastavené, mohli napísať čosi o tom výpadku. Človek aby to hľadal kade tade.

Článok Jak si spocitat jestli se vyplati rozjet nove podnikani je o tom, ako si spočítať, či sa vyplatí rozbehnúť nové podnikanie.

Článok Ako nakupovať z pohodlia domova je o tom, že si máte uvedomiť, že v predvianočnom období dosahujú internetové obchody 3/4 svojho ročného obratu. Aby ste nakúpili len v tých správnych obchodoch, mnohé vyrukovali s PíáR. Lupa zas s neprístupným označovaním reklamy. Asi ju odhlásim, mámo. Odhlásil som ju.

Internet je rajom pre hypochondrov:

Podľa doktorov však nie je dobré, ak ľudia dajú iba na tieto informácie, riadia sa nimi a potom nejdú k lekárovi. Ak narazia na nedôveryhodný zdroj, alebo sa dokonca sami pokúsia určiť si svoju diagnózu, môžu na to doplatiť.

Jedna moja kolegyňa hovorila, že pokiaľ jej pacient povie, že „kamarát mu radil…“ tak sa ho opýta, či mu kamarát poradil ako vymeniť olej v jeho aute, alebo s autom išiel do servisu. Moja osobná rada: Na zdravotníckych stránkach hľadajte informácie O prevádzkovateľovi.

Pamätáte si na eCity (myslím, že sa to tak volalo)? To bola taká prevratná akcia Expandia Banky na spopularizovanie nakupovania na sieti, ktorú zomlela praskajúca internetová bublina. Čo myslíte, rovnako dopadne aj Like Second Life For Shopping?

Toto sa mi páčilo. Ako ČLK nádherne pomenovala problém pána primára a možno aj problém pánov primárov vo všeobecnosti, ak nie pánov doktorov absolútne.

„Podle představenstva ČLK se zaměstnavatel neadekvátním postihem snaží odvádět pozornost od svých manažerských selhání. „Propuštění erudovaného lékaře, který se nedopustil lékařského pochybení a který je v daném regionu nenahraditelným odborníkem, ohrozí kvalitu zdravotní péče poskytované v nemocnici,“ píše se v prohlášení předsednictva ČLK. Totéž si myslí i zaměstnanci oddělení. Podle šéfa petičního výboru Jaromíra Matějka má Kozák atestaci mimo jiné z dětské kardiologie.“ Zdroj: ČLK: Propuštění primáře za záměnu dětí v Třebíči bylo neadekvátní

Nie je náhodou primár oddelenia súčasťou manažmentu nemocnice? Už mnohokrát, ak nie vždy pri návšteve ordinácie som narazil na absolútnu neschopnosť zmanažovať si organizáciu práce (viem, je to krkolomné vyjadrenie, ale rozumieme si o čo mi ide). A čím väčší odborník v medicíne, tým žalostnejší stav v sebaorganizovanosti.

A ešte jedna doktorská. Teda skôr pacientská

„Knihu psal zhruba rok a půl kolektiv 11 autorů, lékařů z českých fakultních nemocnic. Základní myšlenkou publikace je ukázat pacientovi, že má sice svá práva, ale i povinnosti, na druhou stranu, lékař má své povinnosti, ale i svá práva. „Pacient by se lékaře měl co nejvíc ptát,“ podotkla jedna autorek Renata Podstatová.“ Zdroj: Nová kniha radí pacientům, jak komunikovat s lékaři

Takže priatelia, pýtajte sa. Napríklad či sa nehanbia pracovať za peniaze a prečo sa snažia z peňazí zdravotného poistenia vytvárať zisk svojej ambulancie, za ktorý si kupujú každodennú desiatu. (Kto je taký zadubený a nepochopil narážku a sarkazmus, nech sledujte tento odkaz. Možno sa zobudí alebo odovzdá občiansky preukaz na najbližšom oddelení VB.)

Tak som sa konečne dozvedel čo som to za cílofku:

„V prieskumoch si poslucháči chvália Vivu ako mix starej a novej dobrej hudby. Naši poslucháči sú vo veku majstrovstva, žiadna splesnivenosť či zotrvávanie na tradíciách. Už niečo viem a stále chcem prijímať nové veci, zakomponovať ich do svojho života, či som murár alebo atómový fyzik. Ide o mix najlepšej hudby od 60-tych rokov až do dneška.“ Zdroj: Vedeli sme, že zmenou z Twistu na Vivu prídeme o veľa

A na záver Web 3.0 Úplne seriózne. Aj web 4.0 spomínajú.

Neváhajte a klikajte. Celulózový výluh je tu pre vás. A je to jeden z posledných v takomto formáte. Už čoskoro… veď nasľubovať vám môžem čokoľvek. Alebo: nikto vám nemôže dať to, čo ja vám môžem sľúbiť. To je taká narážka na jedného známeho, ktorý čosi kdesi sponzoroval a teraz žne to čo jeho peniaze pohnojili. Myslím, že nevychádza z údivu a radšej ani medzi zdravotníkov.