Dane, 1. apríl, letný čas, spamová e-mailová konferencia – svet sa rúti do záhuby

Koniec sveta sa blíži. Je to neodvratné. Už aj v niektorých komentároch o tom píšu: „Konec světa se blíží, hovna tečou po ulicích, PC jsou bez internetu, John pracuje v prodejně“

Dnes je skutočne niekoľko dôvodov prečo nevychádzať na ulicu. Doobeda sa budú davy hrnúť na daňové úrady v túžbe získať pečiatku. Poobede sa tieto davy budú hrnúť do offisov, aby cez internetbanking stihli uzávierku. Sme dokonca vydalo prehľad mŕtvych koncov jednotlivých internetbankingov. Len pre zvýšenie adrenalínu si dovolím pripomenúť, že existuje kolónka dátum splatnosti, a tá môže byť vyplnená aj dátumom do budúcna. A tiež existuje pošta, ktorá zašle daňové priznanie veľmi ochotne aj s doručenkou. Doručenka je všeobecný vynález, ktorý raz ročne môže poslúžiť aj prostému ľudu, nie len úradu.

Rovnako zajtra to nemá cenu so vstávaním skúšať. Na zajtra je hlásený zvýšený výskyt vtákov. Predpokladám, že Google sa opäť zapojí. Pozadu nezaostane ani 1/3 mne známej blogosféry. Jojka dokonca inzerovala svoj prvoaprílový žart niekoľko dní dopredu. Aby ste sa neopakovali, mrknite čo priniesla minuloročná Zbierka prvoaprílových vtipov.

Len ten letný čas, to je prechodný problém, ktorý sa našťastie stáva výzvou len pre hŕstku ignorantských psychológov. Dnes pôjdem spať o ďalších 15 minút skôr ako včera a takto za 4 dni som zas vo vašom normále. Trochu som uvažoval, že by som zotrval v tomto posúvaní o ďalšie 4 dni. Vstať o 5:30 by mohlo priniesť tak hodinu kľudu na písanie, hm, ešte to zvážim.

Už som to zvážil, nemá to cenu.

Spamový bonus navyše. Pamätáte, ako Andrea nevie používať e-mail? (Ak nepamätáte, tak si kliknite na článok.) Nuž, pekne sa nám to rozbehlo. Dostal som 3 spamy od angažovaných skupín. Jedenkrát Kosovo, raz nájomníci reštituentov a jedno veľkonočné prianie (tých som čakal viac, sklamali ste ma priatelia). Slušne som individuálne požiadal pár spamerov, aby si ma vyhodili zo zoznamu, vediac ako to dopadne a nesklamal som sa. Táto požiadavka sa pomaly ale isto stáva novou reťazovkou v našej cca 150 člennej spamovej mailovej konferenci. Ešte chvíľu sa budem baviť.

A len pre nechápavých ignorantov: Áno, mám tlačítko delete, áno mám spamový kôš, ale keď je to také zábavné sledovať vaše ignorantské reakcie a vaše nevedomosti v pravidlách odpovedania na e-mail, tak s vaším zaradením do spamlistu ešte chvíľu počkám. Tento spam je skutočným osviežením v porovnaní s anglickou sexuálnou žumpou v mojom spamovom koši a navyše v prípade farmaceutického spamu je tento pre mňa predmetom pracovného záujmu, takže pre mňa spamom ani nie je. <absolútny sarkaznus>Andrea, vďaka je to skutočne zábavné, dokonca zábavnejšie, ako 1. apríl.<koniec absolútneho sarkazmu>

Aby som bol konštruktívny, tak tu je niekoľko z pravidiel:

  1. Ak odpovedám, tak zásadne len a len tomu koho sa odpoveď týka
  2. Ak odpovedám, zmažem nesúvisiaci text pôvodnej správy vrátane e-mailvých adries ľudí, ktorých sa správa skutočne netýka
  3. Ak odpovedám a zameranie (účel informácie, obsah) e-mailu sa zmenil, zmením aj predmet správy
  4. a tak podobne.

Skutočne, koniec sveta sa blíži. Aj kávu som vypil. Je to neodvratné. Ešte takých pár miliónov rokov a je po našej Slnečnej sústave. Asi začnem užívať Ascorutín tabletky (na Anopyrin 100mg ešte predsa len nemám vek), aby mi to tak netrhalo žily.

Zdieľať?