Decembrový úvodník – Prepínam do vianočného módu

Takže žiadne komplikované myšlienky, inteligentné prechody z témy do témy, len heslovite o tom čo sa udialo v našej redakcii od ostatného úvodníka

Ako som bol býval bol spomenul, výťah je opäť v plnej prevádzke a podarilo sa nám vyrovnať skóre v tej najdôležitejšej hre na život a na smrť na 1:1. Zdá sa, že veci prebiehajú, tak ako majú, takže nás čaká nádherný Silvester. Ukazuje sa, že budúcnosť patrí písmenu S.

Tak, chrípka pomaly odchádza, môj imunitný systém zas a znovu zvíťazil v boji proti vírusom. Rovnako je na tom aj zvyšok našej rodiny, takže nás čakajú tradične skvelé ukašlané Vianoce.

Akvárko je na dobrej ceste. Problém umiestnenia je vyriešený. Manželka dostala komodu na umiestnenie oblečenia pred žehlením a ja som tak získal stojan. Komplikovaná politická argumentácia patrí do rodinného života rovnako, ako rodinná oslava Vianoc. Rok 2008 bude rokom akvárka. Teda okrem iného, o tom dolunižšie.

Všetkým rodinným priateľom, internetovým známym a ľuďom, ktorí chápu podstatu Vianoc, prajem milostiplné prežitie Vianočných sviatkov.

Teraz hrubá čiara a nasledujú pracovné pohľady.


Slovensko vstúpilo so Schengenského priestoru. Tajtrlíci na hraniciach už ani len salutovať nebudú, keď pôjdem okolo nich. Takže nás čaká skvelá pracovná budúcnosť. Som zvedavý, kedy ľudia začnú skutočne chápať, že hranica na mape je len čiara a nie je žiaden dôvod, aby existovali nejaké roomingové poplatky, dvojité vytváranie internetových firiem, pečiatky a podobné absurdnosti. Niektoré firmy to chápu už dávno, veď stanovte hranice internetu. Tak mi napadlo, že som dnes čosi začul o cezhraničnej spolupráci medi Slovenskom a Maďarskom. Ach jo! A viete, že akceptovanie, že internet nemá hranice ani neočakávam? A keď zažijete automatické akceptovanie elektronickej formy faktúry, dajte vedieť. Oslávime to. Fľaša šampusu bude na mňa.

Poďakovanie sponzorom tejto stránka:

Tentokrát to nebude celkom monotónne. Okrem Adsense za november $29,50, to bol aj mne známy, ktorý mi venoval 100Kč prostredníctvom systému Paypal. V rozmiestnení Adsense som urobil pár úprav, jednak som zrušil sprostredkovateľskú jednotku vo forme banerov pod článkami. Neprinášala konverzia a ako sa ukazuje, jej odstránenie prispelo k lepším konverziám na bloku textových reklám pod článkami. Reklamná plocha v pravo hore je opäť klasický PPC blok. Najmenej fungujúci blok reklám nad článkami som zmenil na blok PPA reklám. Škoda, že inzerenti túto formu využívajú minimálne. Pritom je to z pohľadu Adwords inzerenta najférovejšie riešenie, kedy platí za skutočne uskotočnenú konverziu návštevníka na zákazníka. Ale to je na samostatný článok.

Anketa

V pravo opäť beží anketa. Keďže práve skončilo obdobie o ktorom veľký hráči s čiernobielou elektronikou tvrdia, že prináša 3/4 ročných obratov, zaujíma ma akou formou ste platili za tovar, ak ste za ostatných 6 mesiacov nakupovali na sieti. S ohľadom na to, aké sociologické zloženia majú moji čitatelia (čo len odhadujem) sa zatiaľ potvrdzujú moje očakávania. S anketou súvisí aj nový seriál, ktorý sa niekedy okolo februára pretaví do nového projektu, aby bol okolo októbra v plnom nasadení.

Projekty roku 2008

Bilancovanie roku 2007 na mojich internetových projektoch si nechám na medzisviatkové obdobie, teraz len naznačím pár plánov do budúcnosti. Hm, rok 2007 bol pre mňa rokom vymýšľania, kvasenia a utrieďovania myšlienok a projektov. Rok 2008 bude veľký tresk. Odhadujem, že každé dva až tri mesiace príde na svet nový projekt. Všetko je už ideovo pripravené, technicky premyslené a môj papierový poznámkový blok je tehotný konkrétnymi riešeniami. Jedna malá ochutnávka: V roku 2008 sa dočkáte na stránkach tohoto blogu pravidelnej súťaže o reálne ceny z kamenného sveta. Predkolo už máme za sebou, stáli čitatelia vedia.

Zdieľať?

2 komentáre pri “Decembrový úvodník – Prepínam do vianočného módu

  1. Martin, tak dlho sem už chodím, že sa patrí zaželať ti všetko najpríjemnejšie k sviatkom a veľa zdravia do péef08

    w

Komentáre sú uzavreté.