Defragmentácia nie len disku

Začítal som sa do monštra. Inak sa ani článok o 7000+ slovách ani nedá nazvať. Obzvlášť, kež ho monštrom nazýva sám autor. Na pozadí som si k nemu nepustil muzičku, ale defragmentáciu disku. Odkedy mám aktuálny pracovný laptop, ešte som nedefragmentoval. Po analýze som sa teda aj patrične červenal.

Disk si nehlučne robil svoje a ja som sa začítal do textu How to Make Money From Your Blog. Zaujímavé sú na ňom dve veci

  1. Aj keď som jakživ nevychodil žiaden kurz angličtiny, nechutne som rozumel. Na simultánny preklad to nebolo, ale rozumel som. Veľmi príjemné.
  2. Obsah textu

A tak som si popri tom texte utriedil nie len disk, ale aj myšlienky a názory na blogovanie ako také.

Inak veľmi fikane vyriešil komentáre, ktoré priviedli do hrobu niekoľko českých blogerských stálic. Proste ich zrušil. A nie len to. Keďže prítomnosť komentárov negenerovala žiaden zisk, podporuje len trackback, čím túto neziskovú činnosť preniesol na svoju konkurenciu. No dobre, takto to nenapísal, ale v článku o 7000+ slovách sa nájde veru veľa miest, kde sa dá čítať aj medzi riadkami.

Veľký dôraz kladie na traffic. Myslím, že tu je komentárový pes zakopaný. Do istého momentu sú komentáre faj, ale i príde ten moment, ten moment, keď komentáre treba zabiť, inak zabijú blogéra.

Mne do trafiku 1 000 000 návštevníkov za mesiac predsa len čosi chýba, takže v tomto štádiu som za každý komentár vďačný.

Zdieľať?