Do riti ošťatej, my platíme poslancov za schovávanie sa pred nami

Nie, nebudem sa ondiať s nejakou politickou korektnosťou. Proste ste debilkovia, ak si cieľavedomo zvolíte bandu, ktorá sa pred vami samými zatvára do nedobytných častí Parlamentu financovaného z vašich daní.

Pamätám si, že to boli časy mečiarovského temna. Že verejnosť nemala kontrolu nad tým, čo robia jej zamestnanci v pléne NR. A že novinári striehli na každú ukradnutú príležitosť ukázať politikov v pravom svetle. Pamätám si na nadšeného Karola Lovaša zo starého dobrého Twistu, ktorému sa tajne podarilo nahrať I. Gašparoviča, ktorý nazval exprezidenta M. Kováča „starým ch**om“ , a ktorý odvysielal nahrávku skvostného prejavu opitého Slotu „do tankoch na Budapešť“.

Pamätáte? To bolo vtedy, keď novinári nemali voľný pohyb na ministerstve kultúry, keď sa búrili herci a keď s kabátom na hlave behal po chodbách ničiteľ kultúry exminister Hudec. Keď na novinárov poslali SBS-ku, ktorá sa tak vžila do úlohy ochrany chlebodarcu, že jedna novinárka vyviazla s monoklom pod okom a herec Š. Kožka, ktorý bránil novinárov, so zlomenou rukou.

Zdroj:  Slovensko – červená diera na mape Európy – Blogovisko.sk.

Viete, je mi úplne u riti, čo si ten poslanec číta. Ja mu to spočítam pri voľbách. Ale ako mám vedieť čo robí, keď sa skrýva ako potkan v diere? Navonok prenikne len insitné PR v podobe podprahových štefánikovských posolstiev súdruha katolíka, čo sa rozreční o svojom dectve.

A zrazu bum! Máme to tu. Každej redakcii len tri vstupky, zákaz fotenia poslaneckých lavíc z balkóna a po parlamente koridory pre pohyb novinárov. Nové dvere, všetko pozatvárané, ešte aj bufet bude na kartu.

Absolvent marxizmu-leninizmu Pavol Paška stratil úplne cit pre realitu a Smer stráca zábrany. Po tom, čo skoncentroval takmer všetku moc vo svojich rukách, zablokoval kontrolné inštitúcie a z parlamentu urobil slúžku PR marketingu svojho predsedu, sa teraz ide skrývať pred médiami, ktoré z podstaty svojej existencie majú kontrolovať každý krok volených zástupcov občanov. Namiesto toho, aby predseda parlamentu dbal na dodržiavanie pravidiel a reprezentatívne správanie zo strany svojich kolegov, ide ich pred ľuďmi skryť. Jasné, niet sa čo diviť, nie je príjemné mať v klube klamárov, alkoholikov a bitkárov a len sa triasť, čo zas ktorý vyvedie. Ale toto má byť predmetom vnútrostraníckych rozhovorov, nie dôvodom na zavádzanie totalitných manierov.

Zdroj:  Jáj, ale som sa vytočil! Čo Paška robí z parlamentu, je hanba. Blog – Martin Poliačik (blog.sme.sk).

Priatelia, takto sa správajú bafuňári toho najrýdzejšieho razenia. Takto sa správali okresný tajomníci KSČ, čo si rite vyvážali v štátnych tatrách 613 uprostred 80. rokov minulého storočia. A občan v predklone, len aby sa mu pečiatka ušla.

A vy si v slobodných voľbách otvorene zvolíte takéto bezcharakterné bafuňárske … (normálne mi došla fantázia). Ste vy takto normálny?  Jáj vy by ste sa tiež raz chceli životom len pregrciavať.

Poserte sa od strachu pred nimi, debilkovia, keď si ich volíte. Bafuňárov v nažehlených oblekoch, vyžratých do bezvedomia s vreckami plnými kondómov a stoeuroviek, ktoré nezarobíte ani za 5 rokov.

Čo to tak asi štátostrana pred nami musí schovávať?

Premiér a prezidentský kandidát Smeru Robert Fico sľúbil, že dokumenty zverejní. „Ak máme nejaké informácie, pustíme to von. Nemám s tým žiadny problém,“ povedal v Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu.

Na otázku SME Úrad vlády odmietol odpovedať.

Minister vnútra Robert Kaliňák nepovedal, či a kedy dokumenty zverejní. Cez hovorcu Ivana Netíka odkázal, že sa nenechá rušiť od práce a vťahovať do predvolebnej prezidentskej kampane.

Zdroj:  Polícia už vie, kto zarobil na emisiách. Fico sľubuje, že to zverejní | Slovensko | ekonomika.sme.sk.

Kua a toto je akože banda, čo za naše dane vedie pre nás našu Slovenskú republiku?Viete, je mi úplne u riti, či to bolo výhodné, či nevýhodné. Na to seriem z vysoka. Vrcholne ma nasiera, že nie sú schopný rozprávať, informovať, poskytnúť doklady.  Takú elementárnu vec! Štát je náš, občanov! Politici nemajú byť podnikatelia vo firme Štát s.r.o.

Ani moje  11. ročné decko takto naivne nečuší. Pretože vie, že keď čuší, automaticky z opatrnosti predpokladám to najhoršie.

Čo si mám o obsahu tých papierov o emisiách myslieť, keď vidím to zahmlievanie? No čo? No že vďaka vtedy zarobeným peniazom nás ojebávajú doteraz.  Čokoľvek si môžem myslieť.

Debilkovia, viete vy, že za tie peniaze mohla byť u vás postavená škôlka, škola, opravená cesta? Že si s tých prachov mohli prilepšiť neprispôsobivý občania, ktorí by si tak začali tie veci, ktoré by budovali vlastnými rukami aj vážiť? Nie, nie je to utópia, je to realita tam, kde práca s cigánskou komunitou už dnes prináša výsledky.
Ach, jo, škoda takýchto rečí na vás. To vo svojej túžbe po vodcovi nepochopíte. Tieto súvislosti sú pravdepodobne nad vaše chápanie. Radšej si v slobodných voľbách zvolíte otroctvo s otrokármi, čo sa pred vami zamkýnajú v zadnom trakte Parlamentu.
Nič viac sa od tých politikov neočakáva, len že otvoria huby, ukážu papiere. Do riti ošťatej, my ich platíme za mlčanie?!?Boja sa, prasce, že sa im bude niekto pozerať do válova.

Juj, ale som sa vytočil. Ak ste sa aj vy a nechcete patriť k nim, ublognite si.
Pod čiarou:: Akákoľvek podobnosť postáv v článku s reálnymi príslušníkmi rodu Homo sapiens je čisto náhodná. Článok vychádza z alegórii použitých v knihe Farma zvierat od Georga Orwela. Článok je potrebné vnímať ako beletriu/krásnu literatúru.
Zdieľať?