Do zákulisia celulózových výluhov a ďalší v rade

Dnes to bude pre skalných. Pre všetkých vás, čo si obľúbili moje články plné odkazov smerom všelikam po svete. Nuž takto vyzerá proces pri spracovávaní mojich záložiek Firefoxu.

 1. Na začiatku sú len a len odkazy.
 2. Potom pribudne pár komentárov.
 3. Potom to celé učešem, popresúvam súvisiace, doplním historické súvisiace a tak.
 4. Z html vytvorím aktívne linky.
 5. Potom publikujem.
 6. Potom to čítate a občas aj okomentujete.
 7. Potom to zapadne prachom a obrastie machom.

Občas sa v bode 2. zadrhnem a povyhadzujem málo zaujímavé odkazy. No dnes nie, dnes prinášam všetky, ktoré sa za ostatný čas urodili. Vrátane tých, ktoré by inokedy ostali okomentované ako Pst, toto je firemná záležitosť. No schválne, či odhadnete, ktoré by to boli bývali boli dnes, keby som nezvolil túto netradičnú formu. Akokoľvek, poďme na to!

Prodej léků v 1. čtvrtletí klesl, tržby distributorů stouply – hm, zdá sa, že kapitalisti urobili niekde chybu. Uverejnenie českej kategorizácie ešte len chystám, takže internú analýzu tej ostatnej som ešte nerobil. O argument viac, aby som sa trochu priprel a vrhol sa do toho.

Vitamínové doplňky mohou podle vědců zkrátit život – Bez odkazu na pôvodnú štúdiu to nemá hodnotu ani fajky ruského tabaku. Aj keď už počas mojich štúdii na fakulte sme si na farmakológii hovorili, že pridávanie vitamínov a minerálov do potravín je najväčším farmakologickým experimentom v dejinách ľudstva.

Secret Merger Talks Between Technorati And b5media Blow Up – Tak toto budem sledovať veľmi podrobne. Nastavím si nejaké tie Google Alerty a podobné vecičky.

MyOpenID for Your Domain – The Easiest Way to Use Your URL as an OpenID – keď bude chvíľa cez víkend na záhrade, tak by som to mal otestovať. V OpenID vidím zaujímavú budúcnosť. Súvisiaca myšlienka: Gmail účet je prepojením pre spokeo.com

Linky na víkend 184 -Aspoň jeden sa tam zvykne objaviť. Tentokrát ma zaujalo Rusko.

Improvements to AdWords Conversion Tracking – okrem upozornenia na vylepšenie je zaujímavé pripomenutie toho, že úpravy faktorov na stránke zamerané na vylepšenie konverzného pomeru majú ako dôsledok zlepšenie skóre kvality a zlacnenie PPC a teda viacnásobné ROI. Ale tiež, radosť nad zlepšeným ROI nemá viesť k pochvale za lepšie spravovanie PPC kampaní, ak tlak na onpage faktory neprišiel od správcu PPC.

ReadBurner Goes Mobile – zdalo sa mi to na prvý letmý pohľad zaujímavé, mal by som si to prečítať s porozumením.

In the Trenches, April 18, 2008 – inšpirácia formou

SearchCap: The Day In Search, April 18, 2008 – inšpirácia formou

Zaujímavý nástroj. Okrem iných, aktuálne používaný na nové zobrazenie Whois informácii od Google. V prípade aktuálne trackovanej IP je jasne vidieť, že výpadok DialTelecom bola oprávnená výhovorka môjho hostera.

Domains, URLs, and SEO Gotchas – učebný text pre SEO v oblastiach dotýkajúcich sa domén. Samozrejme informácie sa vyvíjajú. ale je to dobré zhrnutie bodov, ktoré treba preverovať. Najprv aktuálnu váhu a potom expresiu na analyzovanej stránke.

Encyclopedia Britannica Now Free For Bloggers

Stĺpček Miloša Čermáka: Víťazstvo

britannicanet.com – Tri odkazy, ku ktorým ešte pridať nejaké to dataminingové nástroje a projekt je kompletný. No schválne, kedy to uzavrú z dôvodu zneužitia?

Paging and Custom WordPress Loops – Za chvíľu zo mňa bude programátor 🙂 Ale keď mňa to tak baví a skladanie kúskov kódov je ako Lego. No vždy treba mať na pamäti, že profesionálne nasadenie si žiada profesionálny prístup. Amatérom sú pravidelne skryté na prvý pohľad neviditeľné bezpečnostné súvislosti. No a naopak, také to domácke programovanie je pre nás vedúcich projektov, zadávateľov neoceniteľné v jednej zásadnej oblasti. Vieme, že to ide zrealizovať.

Why Affiliate Marketing Will Save Free Online Content – Akonáhle je v nadpise slovo Content, je to pre mňa na čítanie s porozumením.

Čo za problém majú blogeri – No prosím! Už zase? Chlapi by sa konečne mohli ozvať a prestať vykrádať myšlienky z povrchu tohoto blogu a načrieť do skutočnej zásobárne.

Nelehká doprava zásilky na soukromou adresu – zdroj pre chystaný článok do série „Firemný blog“.

Webové podnikání ze staré školy – hm, už mi je jasné, prečo sa cítim divne. Som obsahový človek a snažím sa postaviť obsahové projekty.

Euroilúziu potvrdili aj milodary – Zaujímavosti pre rozšírenie článku na Recept na život o Eure.

calendar.sk: data, data, data – súvisiace k jednému pluginu pre WordPress, ktorý pracuje s ical formátom

Citát o bezpečnostnom riziku.
Poněkud překvapující je snadná změna čísla pro autorizaci plateb. Pro změnu je nutné znát jméno a heslo k účtu. Při trochu šikovnějším phishingu není zase takový problém od důvěřivých uživatelů tyto údaje získat. Dále je nutné zadat odpověď na kontrolní otázku, jenže ta se nastavuje až při běžném provozu účtu a její nenastavení běžnému provozu účtu momentálně nebrání.

Free licensed software daily. BlindScanner Pro – Share your scanner over local network. Ľudia programujú skutočne neskutočné kraviny. V tomto prípade tí diletanti, ktorí vyvolali potrebu tohoto programu.

Konflikt podnikatelskych kultur – Zaujímavý myšlienkový obrat zameraný na zosmiešnenie projektov s vysokými vstupnými investíciami.

Řekni mi, co čteš a já ti povím, jaký jsi aneb proč je lepší číst anglické blog – stručne a jasne vyjadrený názor na majnstrémové české webové lokality. Zaujalo ma vychválenie blogu Podnikanie v USA v kontraste s jeho priamymi útokmi v komentároch a nepriamymi v iných článkoch na Caymanovom blogu. V tom aby sa prasa vyznalo.

Zdieľať?

1 komentár pri “Do zákulisia celulózových výluhov a ďalší v rade

 1. Jen na vysvětlenou, ten muj komentar k Podnikani v USA znamena, ze stranky „sleduji“ a ne, ze patri k tomu nejlepsimu na celem ceskem Webu 🙂

  Citat: „Honza zatím nemá chybu a jen lituji, že jsem ho neznal dříve…“ znamena, ze to je jiste zajimavy clovek, se kterym by stalo za to si popovidat a presvedcit ho o tom, co dela spatne a co by mohl delat lepe.

  Urcite to neni „vychválenie blogu“, to bych to napsal jinak. Jen je to mirne vyzvednutie ve srovnani s jinymi blog strankami.

  At se Ti dari 🙂

Komentáre sú uzavreté.