Dobre, veru dobre odležaná celulóza

Naozaj! Dobre odležaná celulóza.  Vrámci surfovania mi ostalo hafo záložiek v mojom Firefoxe, tak som si ich pomocou rozšírenie Tab URL Copier uložil do článku, veď raz spracujem. A práve to raz nastalo a vyťahujem čajové vrecúško po tak dlhom čase, že by v tom bol čert a chyba merania, aby HPLC neukázala stopy rozpustenej celulózy. Na zdravie:

A New Kind of Duplicate Content – GoogleBot Random Form Crawl čosi veľmi málo o zdvojenom obsahu.

Ako môžete príjimať širokouhlý televízny signál 16:9 – veľmi dobré vysvetlenie, ako by to tie televízie najbližších 5-10 rokov mali robiť a nerobia. Pretože to neskutočne flákajú. Vrcholom stupidity sú čierne pásy okolo čiernych pásov širokouhlého filmu. Prsty sekerkou obsekať za to, že je vďaka niekoho neschopnosti využité cca 40%plochy zobrazovacej jednotky.

Sedím doma a puchnem – Otty mi pohladkal bruško svojou chválou na hypermarketové lekárne. Na druhej strane naplno odhalil praktické dopady neexistencie zákonnej úpravy pohotovostného lekárenstva na Slovensku. Áno, priatelia, na Slovensko de jure  neexistuje lekárenská pohotovosť. Všetky tie v noci otvorené lekárne sú len a len zotrvačnosťou bežiace sólo podnikateľsky absurdné akcie.

Google kalendár je už v češtine – Keďže Všetkými 888 prstami akosi umrel na diagnózu, ktorej súkromne hovorím Tona oduševnelosti dostala sa informácia o počeštení Googlovského kalendára do môjho celulózového výluhu. A ak sa reálne pripriem, bude aj spešl výluh práve pre babičky na internete. Jednu som nedávno pripojil a poviem vám, sú to šoky s použiteľnosti  stránok o ktorých som si donedávna myslel, že sú vzorom pre ergónomiu práce s webovou stránkou. A potom príde potreba schválenie Pravidiel používania služby, a ste v… (hlbokej teplej čiernej diere. Proktológovia by vedeli rozprávať).

Dáme ešte jeden Google: Všetci o tom písali, tak musím aj ja. Gmail má nové funkcie a ešte sa len na základe spätnej väzby rozhodne, či zostanú natrvalo. Ja som si zapol presunutie podpisu hore a  to je všetko. Ostatné sú v zásade čačkacie  kraviny potlačujúce efektivitu práce.

A Google dnes poslednýkrát. Ale stojí to za to. Google si začína robiť s ochrany duševného  vlastníctva trhací kalendár.

Chcete vidieť vzorový článok na hustotu a výskyt kľúčových slov? Česi to na Lupe ditiahli až do finále. Z dnešného pohľadu, po Tureckom výbuchu, sa nadpis zobrazený v SERP môže stať pekne kontraproduktívny.

Trochu súvislostí, ktoré mi umožnilo neskoršie spracovanie celulózového výluhu.

Téma by si žiadala ešte hlbšie rozpracovanie. Ak gram preváži tonu tak čoskoro bude článok na tomto blogu.

A na záver jeden zásadný etický problém, ktorý si navaril na blogu  medialne.etrend.sk/blog/idealne/ Martin Kováč s firmy Etarget. Pod článkom TREND konferencia: ako minúť dvesto miliónov, hoci by stačilo 30 tisíc korún mu absenciu aspoň elementárneho odhalenia konfliktu záujmov dal oprávnene vyžrať Perohryz:

Zdá sa mi nevkusné, tak ako už veľakrát na tomto blogu, ak sa autor rozčuľuje, ako môže niekto platiť inej firme namiesto jeho vlastnej, a akosi zabudne spomenúť, že nejde o akúsi nezávislú analýzu, ale jednoducho propaguje vlastné produkty.

Po prečítaní prvého odstavcu mi napadli rovnaké myšlienky. S Tomášom bezvýhradne súhlasím. O vychytralosti Etargetu by sa isto dali rozprávať skazky, ale čoho je veľa to aj spod rúška honby za ziskom vytŕča ako nechutnosť.  A pritom by stačilo viditeľne vypísať niečo ako profil blogérov na blogu medialne.etrend.sk/blog/idealne/

1 komentár pri “Dobre, veru dobre odležaná celulóza

  1. Ahoj, problem s profilom blogerov na Idealne skutocne je, a vadi to uz vyrazne aj mne. Uznavam, clanok asi isiel prilis daleko – ani nie tak zamerne kvoli nejakej „tlacenke“, tomu sa chcem na blogu zasadne vyhnu, nepatri to na medialne. Skor nedopovedanim veci. Mrzi ma to.

Komentáre sú uzavreté.