Docent práv diagnostikoval novinárom F73

V mýtoch a legendách o počiatku 21. storočia sa bude písať o tom, ako sa z docenta práva stal graduovaný MUDr. a počas pol hodinky dokázal zdiagnostikovať polovicu národa. V rovnakých mýtoch a legendách sa bude rozprávať o tom, ako tento zdiagnostikovaný národ následne zvolil uvedeného ministerského predsedu znovu do funkcie.

“Premiér Robert Fico dnes novinárov viacerých denníkov označil za idiotov. Urobil tak na tlačovej konferencii po rokovaní vlády, počas ktorej novinárom z denníkov Sme, Pravda, Nový čas a Hospodárske noviny vyčítal, že vraj nepravdivo informujú o vláde. Predseda najsilnejšej vládnej strany Smer-SD má napäté vzťahy s médiami už dlhší čas, pre najnovšie články sa bude sťažovať a zváži aj právne kroky.” Zdroj: Fico: Idioti sú v Pravde, HNkách, SME aj Novom Čase

Priatelia, história je plná paradoxov a paradoxné na tých paradoxoch je, že históriu tvoríme my.

Keď sme už pri tom rozdávaní diagnóz. Jednu si dovolím udeliť aj ja. Medzi prvým a druhým kolom českých senátnych volieb robil Český rozhlas Rádiožurnál anketu: “Chceli by ste byť senátorom?”  Celkom 253 idiotov nechcelo poberať senátorský plat a vykonávať občasnú návštevu Snemovní ulice a letecké výlety za poznaním a oddychom počas štyroch rokov na účet daňových poplatníkov.

Aby ste z tohto zápisku pre moju pamäť niečo zmysluplné mali aj vy, prinášam trochu faktických informácii.

Rozdelenie duševnej zaostalosti:
F70 Ľahká duševná zaostalosť (debilita)
F71 Stredný stupeň duševnej zaostalosti (imbecilita)
F72 Ťažká duševná zaostalosť (idiócia)
F73 Hlboká duševná zaostalosť
Zdieľať?

2 komentáre pri “Docent práv diagnostikoval novinárom F73

  1. iyo: Existuje medzinárodná klasifikácia chorôb. Každá známa choroba v tomto zozname má svoje unikátne kódové označenie, zložené z písmena a číslic. Písmeno označuje kapitolu z klasifikácie, prvé číslo označuje skupinu chorôb, druhé číslo označuje diagnózu a potom môže nasledovať bodka a tretie číslo, ktoré upresňuje špecifikáciu danej diagnózy (variant choroby). Ak som nepresný, dúfam že ma Piki opraví. 😉

    F7x označuje skupinu diagnóz od F70-F79, t.j. duševnú zaostalosť – mentálnu retardáciu. 4 konkrétne diagnózy Piki uviedol v článku.

Komentáre sú uzavreté.