Dopravné značky v rozpore so všeobecnou úpravou

Týmto pozdravujem partiu motorkárov a šoféra picupa, ktorí sa mi napchali pred auto, keď som bol v zúžení za modrou značkou a vynucovali si prednosť za zákazovou značkou kopajúc mi do auta.

Osobne nemám rád, keď sú značky nasilu v rozpore so všeobecnou úpravou. Teda v rozpore s pravidlom platným bez značiek.

Značky v rozpore s všeobecnou úpravou.

Značky v rozpore s všeobecnou úpravou.

Na príklad tu na fotke, v Turci umiestnili policajti párové značky o prednosti v jazde v zúženom úseku opačne, ako velí všeobecná úprava o tom, že prednosť dáva ten, na koho strane je prekáža.

Auto z druhej strany má modrý štvorec a svoju stranu rozkopanú. Autá z tejto strany majú zákazové šipky, ale ich strana je voľná.

Ak má byť za umiestnením úvaha, že posilníme „dávanie prednosti“ na úkor posilnenia „práva prednosti“, tak v Turci sa sakrametsky pomýlili.

Samozrejme šoféri kašlú na značky a vrútia sa do zákazu bez dania prednosti autám z protismeru. Ako sa aj mne stalo pár minút pred odfotením tejto fotografie.

Podobne, keď sa v rozsiahlejšej križovatke umiestňujú značky Daj prednosť do „uličiek“ po pravej ruke.  Napríklad v okolí Kalnej nad Hronom na jednej z k križovatiek k nim chábajú žlté kosoštvorce. tak som si tam raz dával s autobusom prednosť do aleluja. Ja jemu podľa značky a on mne podľa pravej ruky.

Zaujímal by ma váš názor, alebo aj názor napríklad takého Jozef Drahovsky na umiestňovanie značiek v rozpore s všeobecnou úpravou.

 

Príspevok bol vložený Nezaradené by . Vytvorte záložku trvalého odkazu.