DR SR – NEUVERITEĽNÉ! NEKOMENTOVATEĽNÉ!

Priebežne aktualizované

Oznamujeme daňovým subjektom, že na splnenie svojej legislatívnej povinnosti podania súhrnných výkazov a daňových priznaní DPH bola vytvorená táto náhradná stránka.Nachádzajú sa tu odkazy na príslušné daňové tlačivá, ako aj emailové adresy, na ktoré je potrebné vyplnené tlačivá zaslať. Tlačivá sú vo formáte doc. Tieto tlačivá sú editovateľné v MS Word. Po vyplnení tlačiva, ho zašlite na príslušný e-mail (podľa typu dokumentu).

DR SR- Náhradná stránka Daňového riaditeľstva Slovenskej republiky.

KAžDý SLUšNý ÚčTOVNý sw PRODUKUJE PODKLADY PRE súhrnný výkaz VO FORMáTE XML (ABY HO STAčILO NA JEDNO TLAčIDLO NAIMPORTOVAŤ A NA DRHé ODOSLAť) A VO FORMáTE PDF (ABY SA DAL ULOžIť DO ELEKTRONICKéHO ARCHýVU FIRMY PRíPADNE VYTLAčť PRE ODNESENIE PRVEJ STRANY PRI PODANí BEZ ZARUčENéHO ELEKTRONICKéHO PODPISU).

(Uvedomujem si, že použitie veľkých písmen je znakom zvýšeného hlasu a kriku. Iné ale evidentne daňovému poplatníkovi na Slovensku neostáva. Skutočne som nepredpokladal, že môže dôjsť k situácii, keď použijem kapitálky na svojom blogu. Viac o celom tomto neuveriteľnom zlyhaní v článku Daňováci vypli pôvodný web. Nový je z „praveku“)

To je tak neuveriteľné, že neviem, či by nebolo lepšie, ak by toto nebol skutočný produkt Daňového riaditeľstva, ale nastrčená verzia nejakého spoteného hackera

DR SR núdzová stránka

DR SR núdzová stránka v plnej paráde aj s počítadlom.

Aktualizácia 17.4. 17:15 Zdá sa, že portál je opäť v prevádzke. Uvidíme ako dlho mu to vydrží. Predvedený výkon počas piatka a časti soboty je neuveriteľným zlyhaním.

Aktualizácia 17.4. 20:03 A už sme zas v núdzovom režime, pre zmenu v modrej farbe a dokumenty už nie sú v .DOC ale v .PDF.

Aktualizácia 18.4. 10:16 A už sme stále v núdzovom režime. Uvažujem , či už niekto odchytáva tie nezabezpečené e-maily po ceste do schránky DR SR a konfrontuje obratovú skutočnosť firiem s odhadmi.

Zdieľať?

4 komentáre pri “DR SR – NEUVERITEĽNÉ! NEKOMENTOVATEĽNÉ!

  1. ked som ti pisal, ze je to zly zly zly projekt, tak si este pisal, ze trochu prehanam, lebo ludia maju predsa alternativu zaniest to osobne (a spominal si cosi o jednom doklade, ktory sa odovzdava iba elektronicky).

    Ja tvrdim od zaciatku, ze projekt drsr.sk je web, ktory robil dement pre dementov. Objednal ho dement, analyzoval dement, programoval dement, prevzal dement, prevadzkje dement, rozhoduje dement.

  2. Význam portálu z pohľadu podávania daňových priznaní je dnes nulový. Tak to je. Tak sú totiž dnes postavené zákony. Neviem o tom, že by som tvrdil, že preháňaš v hodnotení kvality. Hovorím, že je to dnes pre prax bezvýznamný web (podobne ako ostatných 80% štátnych webov).

    Áno, v momente keď si európsky daňováci vymysleli, že jedinou cestou je elektronické podanie, je portál veľký průser. V tom momente vznikla potreba a písal som o tom odkedy je podávanie Súhrnných výkazov k DPH známa vec.

  3. Najhorsie je ze najviac si to odseru radovi zamestanci uradu. V case ked som podaval suhrnny vykaz tak bol server v nudzovom rezime tak som to poslal emalom podla instrukcii.. minuly tyzden mi volali z DU a poprosili ma ci by som tam nemohol prist a potvrdit prijate dokumenty, Nakoniec z tych ubohych pracovniciek vyslo ze musia otvorit nieco ako setrenie s kazdym kto takto podal priznanie a musia spisat zapisnicu, dat vsetky dokumenty co som podal ako prilohy. Ja som im popdpisoval asi 4 kopie asi 5 vyhlaseni ze vsetko je vporiadku to co prijali. A vraj by mali za kazdym chodit oni sami.
    (Odkaz som odstránil. Piki)

Komentáre sú uzavreté.