Duálna povaha svetelných signálov od Googlu

To poznáte o tej duálnej povahe svetla? Tak tú úvahu budem dnes aplikovať na Google.

Podnietil ma článok na krylblogu Douglas Merrill v Praze, kde Milan píše:

Mimochodem jsme se dozvěděli, že tlačitko „Označit jako spam“ nemá žádný efekt je to jen taková hračička 🙂

Spam Google v Gmailu detekuje opět kombinací signálů. Některými z nich jsou například:

  • porovnávání shodných částí emailových zpráv (včetně hlaviček)
  • označování spamu Vámi
  • označování spamu ostatními uživateli
  • domain keys

Nejasné? Mrknite aj do diskusie, tam je to rozoberané podrobne. Ale vráťte sa!

Ste späť?

Aha, takže význam to má, ale aj nemá. Zaujímavé posolstvo od Googlu. Ja by som to preložil takto: My(google) tvrdíme niečo, ale možno je to celkom inak. Napríklad pomer platieb za Adsense, napríklad boj proti Google bombám, tapetárom z BMW, platené spätné odkazy… Dosať si, čokoľvek, čo považuješ od Google za isté. U nás doma sa tomu hovorí: Mať z huby záchod.

Nie nehaním Google. Je to korporácia a ako korporácia sa správa. Len si to treba pamätať. Moment, keď sa takáto skúsenosť hodí isto nenechá na seba dlho čakať.

Tak a to je koniec dnešného poučenia. O pardon, ešte to o tom svetle:

Svetlo je povahy duálnej. Má aj povahu vlnovú, aj povahu korpuskulárnu, teda časticovú. Podľa toho, čo fyzik potrebuje aktuálne vysvetliť a ako sa mu to práve hodí, použije jednu alebo druhú povahu svetla. Keď som o tom počúval zanietený výklad nášho fúzatého triedneho na hodine fyziky, zažil som prvú vedeckú dezilúziu v živote. Veď si to len predstavte, svet bol dovtedy jasný. Buď veci išli dopredu, alebo dozadu. Tak som sa fúzatého triedneho opýtal: Tak teda ako Vinco, je to teda častica, alebo vlna? A táto moja fyzikálna autorita vyhlásila pamätnú vetu: Ako potrebuješ Piki, tak takú povahu má.

A odvtedy sa mi žije na svete ľahšie. Neočakávam istoty. Som len optimista.

Pozrite si film „Operácia hacker“ s Travoltom v úlohe hlavného záporáka. Do konca! Do poslednej minúty filmu. Pointa ako zo života. Alebo z fyziky?