Ešte že má Matica slovenská ten národný poklad

Len za jeden deň sa urodilo v dennej tlači:

„Nemusia nastúpiť do služieb. Žiaden riaditeľ žiadneho lekára nenúti pracovať nadčas. V prípade, ak lekár nastúpiť nechce, nemusí,“ reagovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.

Ministerstvo odkázalo pacientom, že sa nemusia ničoho obávať, pretože riaditelia zabezpečia prevádzku zdravotníckych zariadení tak, aby nedochádzalo k problémom.

SME.sk | Lekári pripúšťajú, že po novom roku odmietnu slúžiť nadčasy.

Domnieva sa (Fico), že možný predaj fabriky je výsledkom nesprávnej privatizácie za vlády Mikuláša Dzurindu.

„Pretože vláda v tom čase lacno predávala a dávala firmám, ktoré sem prichádzali, neuveriteľne dobré podmienky a tieto firmy, keď všetky tieto podmienky využili, tak odchádzajú zase do lepšieho prostredia,“ vyhlásil Fico.

„To predsa nie je možné, aby páni, ktorí dnes z opozície búchajú po stoloch, všetko v minulosti sprivatizovali, západní investori sa nabalili a teraz, keď všetko, čo mohli odtiaľto vytiahnuť, vytiahli a odchádzajú zo Slovenska preč,“ upozornil Fico.

Fico: Odchod U.S. Steel ukazuje zbesilosť privatizácie | Slovensko | ekonomika.sme.sk.

Ten (minister dopravy Ján Počiatek) totiž tvrdí, že za nešťastie je priamo zodpovedná nízka cena diaľnic, čo sa do budúcnosti už nemá opakovať.

Pád mosta mení stavbu diaľnic aj železníc – Pravda.sk.

Tak, a poďme sa pozrieť, ako je to z druhej strany:

So zabezpečením služieb v nemocniciach je podľa jeho (predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský) slov veľký problém už teraz, aj preto malo byť úsilie vytvoriť cez zmeny v Zákonníku práce priestor na to, prikázať im čo najviac nadčasov.

SME.sk | Lekári pripúšťajú, že po novom roku odmietnu slúžiť nadčasy.

„Vládu sme v roku 1998 prevzali v stave, keď na VSŽ bol vyhlásený cross default, teda keď 28 európskych bánk žiadalo bankrot VSŽ. Vďaka tvrdým rokovaniam, ktoré sme spolu s Ivanom Miklošom rozbehli s majiteľmi súkromných VSŽ, čo bol Alexander Rezeš, ale i s odbormi VSŽ sme výrazne prispeli k tomu, že vtedajší majitelia železiarní podnik predali.“

Dzurinda hovorí, že sa postarali o to, že podnik predali serióznemu záujemcovi, ktorý zaplatil slušnú sumu a zaviazal sa významne investovať.

Fico: Odchod U.S. Steel ukazuje zbesilosť privatizácie | Slovensko | ekonomika.sme.sk.

Podpery mosta na Spiši mohli zlyhať pre chybne posúdenú statiku skruží, ktorú zabezpečuje zhotoviteľ a takisto sa špekuluje o nečinnosti stavebného dozoru na stavbe.

Pád mosta mení stavbu diaľnic aj železníc – Pravda.sk.

A ako to nakoniec bude?

Lekársky odborári sa dohodnú s vládou.  Za tretie navýšenie platov podľa Memoranda budú verejne podporovať projekt jednej poisťovne. Tá  vzápätí podpíše zmluvy len so štátnymi ambulanciami.

Predseda vlády urobí kroky k znárodneniu VSŽ.  Súčasne sa premiér osobne zasadí o predaj menšinového podielu do rúk Ukrajincom. Tak či tak bude slávnostne vyhlásený za záchrancu 18000 pracovných miest na východnom Slovensku.

Všetky zmluvy na diaľnice budú doplnené o bezpečnostný dodatok, kde vláda priamo zainvestuje do zvýšenia bezpečnostných opatrení a dodržanie noriem výstavby. Prezident republiky udelí na návrh vlády rad Ľudovíta Štúra prvej triedy vláde (ako kolektívnemu orgánu) za záchranu 184 ľudských životov robotníkov, ktorí tak nezahynuli do roku 2028 pri výstavbe diaľnic.

Náklady všetky tri horeuvedené opatrenia budú hradené zo zbierky na národný poklad Matice slovenskej.  Ďalšie peniaze budú po vzore Maďarska získané zavedením dane na každý meter vodovodného, telekomunikačného  a elektrického vedenia. Ako inovácia Orbánovho opatrenia bude zavedené progresívne zdanenie vlnovej dĺžky bezdrôtových internetových sietí, satelitného signálu a DVB-T.

Je 23 rokov po revolúcii a máme socializmus, za ktorý by bol v roku 1982 vďačný nejeden člen UV KSS.

2 komentáre pri “Ešte že má Matica slovenská ten národný poklad

Komentáre sú uzavreté.