Evolúcia na Facebooku je akási zmätená

Po tom, ako Facebook redizajnoval, konečne nová podoba vyzerá, že už nie je testovaciu alfa verziou. Postupne sa skultivovali mnohé činnosti a zdá sa, že nastal aj rozvoj nad rámec toho, kde sa už bol býval bol nachádzal.

Zmeny sa dejú postupne, pekne evolučne. Akurát je ich na každý deň priveľa a všade, kam myš dočiahne. Takže to čo fungovalo včera, dnes už funguje inak.  Evolúcia musí byť, ale čoho je príliš z toho vzniká zmätenie. Nie je jasné, či ide o chybu alebo vlastnosť. Či je to len prechodný stav, alebo omyl pri implementácii.

A mimochodom: Na adrese mobilného Facebooku http://m.facebook.com/stories.php je prístupný prastarý dobrý prehľad noviniek vrátane správ o činnostiach generovaný na pozadí. Také tie správy čo, kto  a kde vo svojom profile urobil.

Áno, som konzervatívny a zvyknutý. Áno, zmena je vždy kritizovaná, to ako tvorca zmien veľmi dobre poznám. Ale je príjemnou úľavou byť nekonštruktívnym kritikom po týždni v opačnej pozícii.

Zdieľať?

3 komentáre pri “Evolúcia na Facebooku je akási zmätená

  1. Budem zase nachvilku mudry ako televizor 😉 … lebo musim sa vyvojarov zastat… To ze pridavaju funkcie za behu a niektore po case miznu, je sposobene metodikou vyvoja, ktoru pouzivaju. Pravdepodobne pouzivaju nejaku agilnu metodiku s kratkymi iteraciami. Podla mna je to lepsie, nez vodopadovy model, ktory pouziva napriklad Seznam, kde uzivatel rok caka na nove funkcie (napriklad novu HP), a potom sa rok zase nic nezmeni.

  2. Súhlasím a snažím sa poukázať na dôsledky krátkej periodicity: „Zmätený užívateľ“, ktoré mu sa mení produkt priamo pod rukami.

  3. „Zmatený uživatel“ – to už jsem někde slyšel 🙂 Na konferenci MS, kde se chvástali, že dbají na „příběh a zvyklosti“ aplikace a snaží se neměnit chování aplikace a v zápětí se začali vytahovat, jak překopali win vista a office 2007 komplet od základu a uživatel ať si zvykne 🙂

Komentáre sú uzavreté.