Facebook na pytačkách u OpenID

Poslali ma naši k vašim…

Today we’re excited to join Facebook’s Mike Schroepfer in announcing that they have joined the OpenID Foundation’s board as a sustaining corporate member. Zdroj:Facebook joins OpenID Foundation Board with a commitment to better user experience

Skutočne mám z toho radosť. V kontexte podielu užívateľov Facebooku na tej jednej miliarde svetových užívateľov internetu je to skvelá správa.

Nievem či ste si všimli, ale s masívnym rozšírením Facebooku sa do popredia dostáva deanonimizácia internetového prostredia. S tým súvisí zavedenie nejakého celointernetového štandardu na overovanie identity. OpenID je z dosiaľ uplatňovaných veľkých hráčov (Facebook connect, Google Acount, MS, Yahoo…) asi najlepší variant. S princípov OpenID vyplýva veľká miera distribuovanosti a nezávislosti na poskytovateľovi, takže je tu predpoklad, že ani jedna  firma nezíska monopol na správu užívateľských identít. Navyše, Googel už tiež nakročilo smerom k OpenID.

Dúfam, že po tejto správe bude nasledovať aj technické prepojenie OpenID do Facebook-u. Som naozaj zvedavý, kedy sa dočkám možnosti prihlásiť sa do Facebook-u pomocou svojho OpenID , ktoré mi spravuje inštalácia WordPressu a pluginu na tejto doméne pilnik.sk Ako som napísal, Google bolo bývalo nakročilo, ale reálna realizácia zatiaľ chýba.