Facebook to s privatizáciou internetu prehnal

Čudujete sa, že je permanentne rozbitý? Veď si len predstavte tie budíky, ktoré ukazujú nárast využitej diskovej kapacity, zmeny v množstve prenesených dát zo a do serverov. V mnohých oblastiach sa počet užívateľov Facebooku limitne približuje počtu ľudí na internete.

Internet je skvele postavený. Stránka tu, stránka tam, web hentam, e-mail na druhom konci zemegule… Pekne diverzifikovaké, rozdelené, diskrétne. Ale veď hej, máme tu dnes mraky mrakov a iných cloudov, ktoré sa snažia imitovať túto rozdrobenosť. Ale čo naimitujete, keď sa celá planéta o deviatej večer mrkne na svoj profil na Facebooku?!? O trištvrte na deväť večer SEČ umierajú planetárne služby a Facebook už dnes zdochýňa permenentne.

Ja som vám to hovoril. Sprivatizovanie internetu sa ukázalo zas v plnej sile a Dôsledky sprivatizovaného internetu.

Už aby to ten Google konečne dotiahol do použiteľna. Myšlienka diverzifikovaných sociálnych sietí, ktorú zľahka ukazuje Google Wave a Google Frends Conect tu je. Je tu aj nejaké to SW riešenie. Ale chýba tomu ten killer finiš. Také to… No veď viete. Také to, že aj babička 2.0 to pochopí, na čo jej to vlastne bolo dobré a ako vôbec bez toho mohla žiť.

Ďalej to už nebudem rozvíjať, dobre to vystihol chlapík (Martin, ale iný ako ja a tí ostatní Martinovia) na rozhľadni v článku Prečo končí Facebook? Hlavne tá časť o uhlíku, tá je zaujímavá. Toho keď sa niekto chytí, tak máme nie že po Facebooku, ale rovno po internete a budeme si počítače kupovať rovnako ako tokijčania autá. Nemáš parkovacie miesto? Limuzínka nebude. Nemáš kúpených 10 stromov na hornom toku Amazonky? Tak pekne obehnúť nástenky inak routrík  nebude. A s tou starou Wifi-vlnkou rovno pod gilotínu.

Zdieľať?