Firmy, čo šíria socialistický svetonázor

A ak by som bol teda jóó odvážny, napísal by som, že komunistický. A ako sa to pozná? Ticho načúvajte:

My správy nekradneme, my ich len spracúvame prežúvame a znovu zobrazujeme. A hlavne zadarmo a lepšie, čím podporujeme demokratický prístup k informáciám. Ale niekde to podľa nášho názoru treba trochu prefiltrovať, aby sme ich neurazili.

My v záujme ľudstva dobrovoľne a len na naše náklady digitalizujeme svteové knižné dedičstvo. A čo potom, máme tie kópie schovávať? Poskytneme ich všetkým a zadarmo. A keď sa teda ozvete, že k tomu máte práva, hm, no tak teda dobre, čosi vám refundujeme, keď už ste sa ozvali.

Používajte naše služby zadarmo, „ty uděláš to a ty zas tohle“, príde viac ľudí na internet a všetci dohromady budeme všetkého dosť. Ale musíte žiť v tej krajine, o ktorej sme rozhodli, že je tou správnou, aby sa vaša práca mohla aj trochu zhodnotiť.

Nám sa výsledky našej práce nepáčia, ale veď to my nie, to tak stroje. Ale keď sa nám niektoré vaše produkty nepáčia, tak ich označíme ako nevhodné. Viete, v záujme našich užívateľov. My chceme len dobro pre nášho užívateľa a chceme vás chrániť pred protivenstvom tohto sveta, keď to nevie súdna moc a rozhádané štátiky sveta.

No nie je to raj na zemi? Všetko je zadarmo a postarajú sa o nás. Nezištne a s láskou v záujme vyššieho dobra.  Ešte stále sa čudujete, že  ľudia s láskou spomínajú na ČSSR?

Podobnosť s akoukoľvek existujúcou firmou je len výplodom vášho brilantného pozorovania reality a mojej slabej schopnosti to pokrytecky zamaskovať.

Zdieľať?

1 komentár pri “Firmy, čo šíria socialistický svetonázor

Komentáre sú uzavreté.