Gmail a Google Apps v jednom prehliadači súčasne po transformácii

Problém: Po transformácii Google Apps účtov (after transition) na skoroplnohodnotné Google účty už nie je možné mať súčasne otvorené súkromnú Gmail schránku a pracovnú Google Apps schránku v jednom prehliadači vo vedľajších kartách. Google furt chce kontá swičovať.

Riešenie: Existuje

Google umožňuje v parametroch každého účtu nastaviť takzvané Prihlásenie do viacerých účtov naraz.

Keď školím, vždy upozorňujem:

Ak je niečo podľa vás nelogické, ak to trvá dlho, ak robíte nejakú akciu ručne 100x dookola, určite používate program zle vy, určite sa to dá ľahšie, určite sa ozvite.

Aj v tomto prípade sa mi to zas a znovu potvrdilo. Neustále prepínanie účtov bolo otravné. Tak som si teda konečne prečítal návod (keďže jednoduchý farmaceut na telefón sa v tomto prípade nekoná).  A bolo to tam.

Doplnené:

V URL https://plus.google.com/u/1/ to /u/1 definuje v ktorom accounte sa má daná služba otvoriť. Nula je primárny, jednička, dvoja… každý ďalší.  Dá sa to s výhodou využiť napríklad v bookmarkoch.

8 komentárov pri “Gmail a Google Apps v jednom prehliadači súčasne po transformácii

  1. Google Apps účet a Google klasický účet používám v jednom browseru už asi půl roku. Stačí mít samozřejmě ten nejlepší browser, tedy Operu, která má možnost otevřít nejen klasické záložky, ale i tzv. private tabs, které s ostatními záložkami nesdílejí cookies a podobné věci. Díky tomu si můžeš v jedné instanci Opery otevřít třeba padesát různých Google účtů (je jedno, jestli normálních nebo apps).

  2. Google Apps účet a Google klasický účet používám v jednom browseru už asi půl roku. Stačí mít samozřejmě ten nejlepší browser, tedy Operu, která má možnost otevřít nejen klasické záložky, ale i tzv. private tabs, které s ostatními záložkami nesdílejí cookies a podobné věci. Díky tomu si můžeš v jedné instanci Opery otevřít třeba padesát různých Google účtů (je jedno, jestli normálních nebo apps).

  3. Rony: ten googlovský postup jsem nezkoušel, ale v Opeře ano, tam mám otevřené tři různé gmaily najednou.

  4. Rony: ten googlovský postup jsem nezkoušel, ale v Opeře ano, tam mám otevřené tři různé gmaily najednou.

Komentáre sú uzavreté.