Gmail v slovenčine podporuje všetky funkcie

Skúsenejší užívatelia vedia, že doteraz boli niektoré funkcie, hlavne tie pokročilejšie, k dispozícii len pri zapnutom jazyku English US. To je ale minulosťou. Jazykové lokalizácie Gmailu sú plnohodnotné. Keď si nastavíte jazyk rozhrania Slovensky budete mať k dispozícii rovnakú funkčnosť ako v jazyku English US.

Celkový popis staronových noviniek nájdete v pomocníkovi pre gmail. Pre mňa najzaujímavejšie vlastnosti som už bol býval bol popísal.

Dodávam ešte jednu fintu: V každej textarea, teda aj v tom veľkom okne, v ktorom píšete text e-mailu, platí klávesová skratka ALT+BACKSPACE. Táto klávesová skratka má funkciu UNDO, čiže vráti naposledy vykonanú akciu. S výhodou ju uplatníte, ak si zmažete kus textu a chcete to vrátiť späť.

Poznámka na okraj:Včera som na požiadanie posielal pozvánku na gmail, ktorá je najednoduchším spôsobom, ako si založiť e-mailový účet na G-maily. Dotyčná sa mi potom posťažovala, že som až 20. v poradí, ktorý jej konečne odpovedal. Nebuďte egoisti. Poslanie pozvánky je pre každého majiteľa schránky otázka maximálne 3. kliknutí.