Google Chrome zlepšuje web – čítajte pozorne príbalovú informáciu

Otvorím konzervu a tam Google Chrome. Kým sa dostanem k recenzii toho o čom všetci hovoria, ale nikto to ešte nevidel, ponúkam vám na preštudovanie príbalový leták.

Chróm je oceľovosivý, nekorodujúci a neoxidujúci tvrdý kov, ktorý je v základnom stave húževnatý, tvarovateľný a kujný.

Zvyčajné oxidačné stupňe chrómu sú +2, +3 a +6, pričom +3 (chromitý) ja najstálejší. V oxidačnom stupni +6 je silným ale aj jedovatým oxidantom. (Zdroj: Wikipedia)

Toxický je šesťmocný chróm (LD 50 je 5mg/kg (dávka, kedy nabetón umrie 50% pokusných zvierat)). Iný nedôveryhodný internetový zdroj uvádza 500mg/kg ako dávku letálnu. Akokoľvek, chróm vás dokáže otráviť viacmenej dokonale. Otrava sa prejavuje zvracaním a hnačkou, pri vdychovaní sa môže rozvinúť alergická reakcia, astmatický záchvat. Vdychovaný chróm vyvoláva nádorové bujnenie v pľúcach.

Prvá pomoc podľa zdravcentra.cz: Po užití: mlieko, rozšľahané vajce, výplach žalúdka. Prerušenie expozície. Vylučovanie chrómu zvyšuje DMPS.

Prvá pomoc podľa 4M: format c:

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča maximálnu povolenú koncentráciu šesťmocného chrómu v pitnej vode 0,05mg/l

Blog 4M odporúča ako maximálnu dávku Google Chrome 0,5 MB/týždeň.

Napriek týmto jedovatým vlastnostiam, si Google myslí, že „Web se zlepšuje díky novým možnostem a inovacím. Google Chrome je jednou z takových možností a doufáme, že přispěje k dalšímu zlepšení webu.“ Už som čakal marketingové pokračovanie v zmysle: A tak Google Chrome zlepšuje web.

Ak aj po prečítaní tohoto varovania a iných príbalových informácii máte o Google Chrome záujem, download Google Chrome je možný z jeho domovskej stránky.

Aktualizované 10:12 : Tak som si ho išiel nainštalovať. Inštalačný proces je hnus a ešte raz hnus. Stiahne sa len nejaký downloader a intaler a po jeho spustení sa nič navonok nedeje. Žiadne známky aktivity, zato po chvíli zistíte, že ono sa niečo na pozadí deje.  Môj firewal sa z tej aktivity išiel zblázniť.  Medvídek Pooh so svojim paranoidným prístupom má pravdu:

Stále je to skrytá aplikace, stále stahuje programy, ovladače i data aniž by k tomu uživatel dal svolení. A stále je instaluje do systému, rovněž bez vědomí uživatele. Zdroj: Je čas znovu připomenout co je to Google Updater (googleupdate.exe)

—-

Upozornenie: Článok má hlavne ironický nádych (bez nádychu chrómu prosím!). Medicínske informácie sú preberané zo zdrojov bez akejkoľvek záruky a slúžia len ako ilustrácia jedovatosti. Nemajú v žiadnom prípade slúžiť na akékoľvek diagnostické alebo  terapeutické ciele.  V prípade reálnych zdravotných problémov vždy kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára.

4 komentáre pri “Google Chrome zlepšuje web – čítajte pozorne príbalovú informáciu

  1. Ako som zistil, Linux je ochránený pred ďalšou nákazou – zatial ešte neexistuje verzia pre Linux.

    Neviem, v čom vidíte všetci problém (teda vidím, ale ten bude aj vtedy, keď by nevznikol Chrome – Microsoft dostatočne brzdí web). Myšlienka Chrome je pekná a podľa prvých recenzií aj funguje (viac-menej), keď bude prístupná aj pre Linux, určite ju vyskúšam..

    Mimochodom, ten inštalačný program sa dá obísť a stiahnuť si skutočnú inštalačku – niekde na ABCLinuxu.cz bolo písané mini HOW-TO…

Komentáre sú uzavreté.