Google wikikomentáre, ktoré nikto nevidel?

Vo všetkých „recenziách“ upozorneniach, článkoch na blogoch, všade len a stále len istá fotka obrazovky.

Keď sa to snažím stiahnuť z oficiálnej stránky ako doplnok do Firefoxu 3.5.3 SK, tak sa mi stiahne Google Toolbar a danej funkcie niet. Ani v nástrojoch nie je čo aktivovať.

Keď si to stiahnem ako plugin do IE 7 EN tak sa nainštaluje Google Toolbar a po novej wikikomentárovej službe Sidewiki ani vidu ani sluchu.

Keď na oficiálny český blog Googlu človek napíše, že im veci nefungujú, odpovede sa človek nedočká.

Pointa prichádza priatelia: Máte to niekto nainštalované?  Funguje vám to? Aké sú vaše skutočné zážitky s Google Sidewiki?

To si takto človek v piatok pripadá nejako podivne.

Zdieľať?

5 komentárov pri “Google wikikomentáre, ktoré nikto nevidel?

 1. dusoft, 😯 , môj článok obsahuje odkaz na stiahnutie Google toolbara. Môj článok obsahuje jasnú výzvu: „Máte to niekto nainštalované? Funguje vám to? Aké sú vaše skutočné zážitky s Google Sidewiki?“ A ty mi sem nahodíš opäť odkaz na stiahnutie a opäť len fotku obrazovky od Googlu. No poraď, ako som mal tento článok zrozumiteľnejšie napísať?!?

  Uff takéto šoky v sobotu ráno po toľkých rokoch čo ťa poznám.

  Prosím ťa, máš to nainštalované? Funguje ti to? Je tam tá funkcia? Lebo práve som to nanovo stiahol (veď čo ak, že?) a stále je to len Google Toolbat Verzia 6.1.20090917Wb1, ktorá v mojom Firefoxe 3.5.3 SK NEMÁ žiadnu funkciu Sidewiki.

 2. Petiar, práve preto, že o nepodpore funkcii v iných jazykoch u Google služieb viem, som to skúšal aj v IE 7, ktorý mám anglický. No bez úspešne. A je mi už jasné prečo to tak dopadlo:

  Automat Googlu z toho urobil taký guláš, že Babylončania si v tomto porovnaní vlastne pohodovo rozumeli. Do toho anglického IE 7 sa mi, po stiahnutí z anglického rozhrania, automaticky nainštaloval Toolbar v prednastavenej češtine (ktorý by to mal predsa zvládať, keďže čeština je podporovaný jazyk, ale nezvláda). A na dôvažok sa mi snažil prekladať stránky do nemčiny…

  Ale Petiar bude mať nakoniec pravdu a Google si za to môže sám. Čo to pre Google vlastne znamená „Make sure that Sidewiki is available in your language.“? Jazyk browsera, jazyk Google accountu (ten také nastavenia ani nemá a cucá si to z prstu), jazyk vyhľadávania, jazyk IP adresy, jazyk operačného systému, jazyk medzinárodných nastavení v operačnom systéme, jazyk práve aktívnej klávesnice, jazyk Gmailu, jazyk mailov v Gmaile, preferované jazyky stránok nastavené v prehliadači, jazyk jazyka, môj rodný jazyk, môj pracovný jazyk ráno, môj večerný pracovný jazyk, jazyk mojej manželky?

  To mi dáva pri mojich 4 reálne používaných jazykoch desiatky kombinácií reálnych a stovky možných. Je potom normálne zodpovedať za mňa otázku: Aký je môj jazyk? Ak to nie je normálne, je niekto v Google nenormálny? A akým jazykom asi rozpráva? Tak, tak, s jazykom to nie je veru jednoduché.

Komentáre sú uzavreté.