Google Desktop Search – pred inštaláciou myslite

Nainštaloval som to slávne vyhľadávanie na lokálnom počítači. Prvý dojem: Výborné! Nájde všetko. Dokonca môže slúžiť aj ako záloha poslednej záchrany. A práve na to chcem upozorniť. Aj keď zdroj vymažete, v cache stále ostáva otlačok.

Ak máte nejaký priečinok, folderík, kam by ste nepustili nakuknúť ani drozofilu, ešte pred inštaláciou si naň musíte spomenúť. V preferenciách sa dá samozrejme aj dodatočne upravovať zoznam nechcených folderov. Ale ak sa medzičasom tento folderík a súbory v ňom, dostali do cache, sú stále tam. Google desktop search výsledky z týchto dodatočne zakázaných folderíkov nebude zobrazovať, ale indexovanie prebieha rýchlo, Murphy má vždy pravdu, preto si môžete byť istý, že váš folderík už má svoj otlačok v cachy. A ste v kaši. Ale nie až po uši. Je tu možnosť ručne odmazávať. A to je pekná otrava. Preto odporúčam:

  1. Pred inštaláciou si premyslite, čo chcete nechať skryté.
  2. Prečítajte si návod na použitie. Pomáha to
  3. Inštalujte Google desktop search.
  4. Okamžite zaraďte svoje tajné folderíky do zoznamu zakázaných miest
  5. Znovu sa dobre zamyslite
  6. Odťuknite uloženie preferencí
  7. Spustite indexovanie
  8. Užívajte si super vyhľadávanie

Pamätajte: Google search desktop je hlúpy stroj a bude hľadať všade tam, kde mu to nezakážete a zobrazí všetko, okrem toho, čo si neprajede. Kam už raz vstúpil, to je v kaši.

P.S. Možno som čosi kdesi v návode prehliadol, ale nevie niekto, ako sa volá súbor v ktorom je uložená cache (index)? A dá sa jeho (ich) vymazaním inicializovať indexovanie od nuly? Možno by to pomohlo niekomu, kto najprv inštaloval a až potom myslel.

Zdieľať?