Google si kúpil autorské práva

Google kúpil YouTube. Už to nie je fáma, ale je to fakt. Teda aspoň to momentálne nikto nedementoval.

K ďalším faktom, ktoré ma v tejto súvislosti zaujali patria:

Iba dnes oznámili vydavateľstvá Sony BMG, CBS a Universal Music Group partnerstvo s YouTube, pravdepodobne na základe predpokladu či informácií o plánovanom odkúpení Googlom. Užívatelia majú povolené používať hudbu od Sony a Universal Music vo svojich videách. Partnerstvo YouTube s CBS prináša internetovej hudobnej stanici vlastný „kanál” na YouTube. Paradoxom je, že ešte nedávno sa chcel Universal s YouTube súdiť. Zdroj: Žive.sk

Moja fikcia: Sony a im podobní sa dohadovali s YouTube a netušili, že YouTube sa dohaduje s Googlom. Google sa nepodarilo dohodnúť so SONY a tak, keď sa dopočuli o dohadovaní medzi YouTube a Sony, napadol ich diabolský plán.

Dnes však jedno z najväčších hudobných vydavateľstiev Warner Music prezentovalo dohodu so spoločnosťou Google. Vďaka nej je stream on-demand s videoklipmi na obzore. V Spojených štátoch začne služba fungovať už v priebehu tohto mesiaca, no či príde na rad aj náš región, nie je zatiaľ známe. Zdroj: Žive.sk

Môj názor? Bublina s poskytovaním vieda cez internet čoskoro spľasne a nastane pomalé napredovanie, pretože sa prekvapivo ukáže, že:

  1. Ľudia sa chcú baviť okamžite, nie čakať 4 sekundy na prepnutie z kanála na kanál
  2. Ľudia sú pohodlný na to, aby si sami vytvárali svoj TV program
  3. Veľký tlak na človeka, aby sa stále rozhodoval, vedie k depresii. To je vedecký fakt
  4. Je veľmi málo užívateľov s použiteľne rýchlim pripojením do siete

Google ale už bude v pravý čas pripravené, pretože:

  1. Google práve zmákol držiteľov autorských práv. Pritom asi netušia čo robia. Ryby si svoj rybník nikdy nevypustia. Ledaže by sa pomýlili a namiesto kohútika na pritekanie by omylom otvorili kohútik na odtekanie.
  2. Markeťáci opäť zvíťazia