Google v Číne, Eskimáci na diggu a automatizácia v hajzlu

Dnes len krátke drobné komentáriky z mojej strany. Behal som za rotavátorom a som vytrasený ako sito 7 v ČSL 4. (Niekedy príležitostne vysvetlím tento lekárnický vtip)

Tak poďme na tie vytrhnutia z kontextu (ako citáciám hovorí vicepremiér Čuněk):

Isto si pamätáte, ako kde-kto nadával Googlu a nabádal ho, aby nebol Emil (teda nebol evil), keď sa roznieslo, že v záujme dobitia trhu cenzuruje výsledky vyhľadávania, tak ako sa súdruhom páči. No zdá sa, že celková cenzúra je na Google konštanta (tak ako inteligencia na planete). Ak niekde cenzúru pridá, tak inde zas uberie. (Počet obyvateľov na planéte stále stúpa.)

When it finds the most relevant sites to your query, Google also tries to filter adult sites, especially for general queries….

…But not if you use Google China. Here are the related searches for girl at google.com Zdroj:Google Operating System: Google China’s Unfiltered Related Searches

Mám rád články z odrážkami. Sú prehľadné a ukazuje sa, že majú úspech na digg službách (službách typu vybrali-sme/ste-si/vám). Tieto služby často trpia na domnelé spamovanie, keď majitelia stránok pridávajú každý svoj článok. Pre nich vyberám tuto hľa jednu odrážku z článku o tom, ako byť vždy diggovaný:

Don’t sell sandals to an Eskimo – understand the Digg audience before you start trying to get stuff on the homepage that doesn’t relate to them. Zdroj:How to ‘Still’ Get On the Digg Homepage

Keď učím kolegov základné predajné schopnosti, namaľujem cieľ, ku ktorému sa treba dopracovať: Musíte byť schopný predať Eskimákovi chladničku. No ako ľudia pracujúci s liekmi, musíte byť sami presvedčený , že tá chladnička vyrieši jeho problém. Ale to som už odbehol a ani divý ľadový medveď netuší… Á, už tuší! Chcel som tým povedať, že musíte pochopiť, aký je priemerný duch a obsah článkov, ktoré sú najdiggi. A potom sa treba do tohto majnstrééému snažiť trafiť. A majstréém vás bude milovať. Vy síce nebudete milovať toho, čo vidíte v zrkadle, ale budete diggovaný o sto sedem. My když se spojíme, tak vyprodukujeme kvalitu. A o kvalitu, tak o tu nám v populární hudbě jde především… žha-vil bé-ďa žha-vil drááááát..

Ale späť od Básnikov do prostredia webu:

Google vylepšil svoju službu Google notebook. A to tak, že zle. Keď si odcitujete (skopčíte obsah) a chcete si k nemu pridať poznámku (čo si o autorovi nepekné myslíte), tak citáciu formátuje ako klasický text a vašu poznámku ako citáciu. (pri exporte do Google Docs) Doteraz to bolo naopak a super sa mi písali tieto články. Teraz? Otrava a opruz s reformátovaním. Automatizace v hajzlu. Preto mám rád služby, ktoré používam, pod kontrolou. Aby sa mi nestalo, tak ako teraz, že pokrok, ktorý som si neobjednal, je pre mňa pokrok regresiou.