Jarná návšteva v ZOO Praha

Stáli tam traja
Stáli tam traja

Koľko vajec tento rok?
Koľko vajec tento rok?

Keď idete do zoo na jar, musíte byť pripravený na špeciálne otázky, ktoré by v inom ročnom období vaše dieťa nenapadli.

Jar je obdobie rozmnožovania. Niektoré zvieratá ho už majú za sebou, takže si oddýchnete pri roztomilučičkých mláďatôčkach. No niektoré sú v plnom prúde a snažia sa o sto sedem. Návštevník – nenávštevník, ak nie dnes jeden samec, tak zajtra isto druhý.

Rodina číta ďalej, ostatný môžu kliknúť rovno do galérie, kde nájdete ďalšie fotky z Pražskej zoo. A nie len tie.

Rozomilé mláďatá
Rozomilé mláďatá

Nové výbehy
Nové výbehy

Pôvodne bol naplánovaný intenzívnejší výlet do zoo vo Dvore Králové. Z ohľadom na globálne otepľovanie posunuli letnú sezónu o týždeň dopredu. Majú tam vraj peknú 20 minútovú jazdu autobusom cez safari. Aby boli náhody dokonné, predvečer nášho výletu sa mi cez Skype ozvala naša rodinka z Juhoafrickej republiky. Že čo robíme a tak. A ja som sa bodro pochválil, že sa zajtra, teda v sobotu, chystáme na veľký výlet na safari. Poviem rovno, napíšte do Juhoafrickej Republiky, že idete na safari do Dvora Králové nad Labem a popukajú sa od smiechu.

Na hniezde
Na hniezde

Leguán
Leguán

Akokoľvek, zo safari nebolo nič, polovičku prepadla choroba, tak som venčil deti sám a už po niekoľký raz sme navštívili starú známu neustále vynovovanú ZOO Praha. Je to super, tieto nové moderné pavilóny. Len keby nelákali také ohromné davy. Ráno to vyzeralo optimisticky, široko ďaleko skoro nikoho, len pár skautských tlúp. No cca o jedenástej, keď sme prechádzali okolo hlavného vchodu z dolnej časti do hornej, počítadlo už ukazovalo vyše 6600 návštevníkov. A bolo aj horšie. Aj rady pred pavilónmi boli. Myslím, že tohto roku sme to stihli v poslednej chvíli.