Je NASCAR americký kontrapríklad na dobrý merchandising

V mojej RSS čítačke mi padol zrak na článok Does Your Blog Look Like NASCAR?. Článok je hlavne o přeplácanosti reklamnými plochami.

Print magazines are far worse. The average magazine has an ad/content ratio on the order of 40%! This doesn’t exactly demonstrate a devotion to reader satisfaction. Could this be part of the reason that print magazine circulation has fallen more than 10% since 2008?

So what can we take away from these numbers? For starters, you need to get your ratio down as low as possible. Certainly the 40% magazine standard is a failing number, and in my opinion, the 26% TV figure is not much better.

Does Your Blog Look Like NASCAR?

Ale iné ma zaujalo. Na Google Developer Day 2009 som si vychutnával prednášku o OpenID a ako ilustračný príklad, že je přeplácáno možnosťami voľby pre prihlásenie, bola ukázaná fotka auta z americkej série NASCAR. Tak si hovorím, či je to v Amerike obligátnym symbolom podivného přeplácaného (už mi konečne napovedzte slovenský ekvivalent, kým sa googlebot nezblázni) merchandisingu.

2 komentáre pri “Je NASCAR americký kontrapríklad na dobrý merchandising

Komentáre sú uzavreté.