Je tu krásne a kto tvrdí opak, nech vypadne kade ľahšie a nešpatí to tu

Svoje verejné postoje k svetu a tak vôbec by som zhrnul do dvoch bodov:

  1. Je skvelé, keď mi do lekárne nikto nechodí a ja si môžem nohy vyložiť.
  2. Je skvelé, keď si môžem povedať, čo mi sliny na jazyk prinesie a vy ma musíte počúvať.

To prvé znamená, že ste v poriadku, vy, ako osoby. Ste zdraví, nič vás nebolí.  Je to istota, že ma nebudú bolieť nohy od pobehovania okolo vás a zachraňovania vašich životov.  Je to znak, že po sebe nestrieľate a nenútite ma, aby som vám ofukoval bebíčka.

To druhé znamená, že je v poriadku demokracia v spoločnosti. Buď vás presvedčím, alebo vy presvedčíte mňa a ten druhý sa podriadi. Lebo vie, že bude mať šancu, aby sa presadil. A je po nápadoch po sebe vrieskať, strieľať, či blokovať ulice. Takže môj prvý bod je v bezpečí.

Ak by ste mi chceli na tieto moje dva postoje siahnuť, som ochotný vás verejne nazvať idiotom. A poslať kadeľahšie a na cestu vás nakopať per rektum. Aby ste nemali takú ujmu, aj nejakú  Ibuhepu by som vám pribalil. Áno! Škoda každej facky, ktorá bola premárnená v snahe o udržanie mieru a demokracie.

Nebuďte idioti a doprajte mi pokoja. Urobte to pre mňa. Pre seba nemusíte. Len pre mňa.

Ja viem, písal som už o tom. Hranica medzi problémom a nepohodlím A budem zas. A píšte aj vy.  Treba to opakovať, že sa máme dobre, že je tu demokracia a že trochu trpezlivosti ešte nikoho nezabilo.

A já se rozhlédl a hledal jsem příznaky nefunkční země: Lidi umíraj na ulicích, v parku vás přepadnou ozbrojený zfetovaný gangy, v televizi jede od rána do večere diktátorská propaganda, sexuální menšiny pomalu nevystrčej nos z baráku a ženy nesměj udělat krok bez souhlasu manžela. Navíc musíte uplatit na každém úřadu, ani na poště vám nepošlou balík bez všimného. Policajti přitom jen choděj od domu k domu a vybíraj výpalné od lidí, co se nemůžou bránit. Přes tři čtvrtiny domácností odebírají načerno proud, protože nemají na příšerně drahou elektřinu. Šíří se svrab a žloutenka, protože se v té drahé vodě nikdo nekoupe. Ve třetině státu zuří otevřená občanská válka a ozbrojené konflikty neberou konce. V Ostravě se hromadně znásilňuje a v Pardubicích kvete kšeft s nelegálními potraty. Ze zbytku republiky jezděj ženský kvůli potratům do Polska! Je to tu prostě strašné!

„Blbá nálada, Inc.“ | Misantrop vám nenaslouchá.

Priatelia, blogéri. Lajkujte, posielajte na vybrali.sme.si, zdieľajte, podeľte sa, odkazujte. A napíšte aj kus svojho. Máte blog, tak jeden článok o skvele fungujúcej demokracii a jeden o radostnom živote denne. Vytapetujte mi môj Twitter účet, moju Facebook stenu. Chcem sa brodiť po kolená v správach o fungujúcej demokracii a zdravých, sýtych a du ružova vyspaných občanoch.

Prevalcujme tých totalitných komunistických či extrémistických či anarchistických čurákov.  Ja viem, nie je všetko ideálne. Ale na 70-90% veci okolo nás fungujú. Tak nech na 70-90% okolo nás zaznieva, že veci fungujú.

Že pošta listy doručila, matrikárka decko zapísala, že ste sa večer do sýta najedli a že ste pri šúpaní zemiakov  v pohode vyhodili polovicu už od jesene zhnitých. Lebo ste si hneď zabehli v papučiach do obchodu za rohom kúpiť ryže, koľko sa vám ráčilo.

Neserte ma s blbou náladou! Plný tanier a teplá posteľ fakt nie sú málo.

4 komentáre pri “Je tu krásne a kto tvrdí opak, nech vypadne kade ľahšie a nešpatí to tu

  1. Minikorekcia:
    Je skvelé, keď si môžeš povedať, čo ti sliny na jazyk prinesú, ale my ťa absolútne nemusíte počúvať ak nás to nezaujíma. 🙂

  2. Minikorekcia:
    Je skvelé, keď si môžeš povedať, čo ti sliny na jazyk prinesú, ale my ťa absolútne nemusíte počúvať ak nás to nezaujíma. 🙂

  3. Mato, áno, to je presne vtedy, keď je demokracia v najlepšom poriadku. Nikto ťa nenúti sa zúčastňovať kadejakých prvomájových pochodov… A tak podobne.

  4. Mato, áno, to je presne vtedy, keď je demokracia v najlepšom poriadku. Nikto ťa nenúti sa zúčastňovať kadejakých prvomájových pochodov… A tak podobne.

Komentáre sú uzavreté.