Jeden z najlepších absolútnych rýmov ostatných čias

On když totiž sedlák vypěstuje ředkvičky, odnese je na trh, tam je vystaví a k nim dá cedulku „ředkvičky – půl zlatky za fůru“, už se dopouští reklamy (a z logiky pana Václavka zároveň i lži). Jak by tedy dokázali koupit ředvičky lidé, kteří se reklamou nikdy ovlivnit nedají, mi fakt není moc jasné. (Zdroj: Marek Prokop na Facebooku)

Výroková logika je sviňa. Sviňa matematická. Viete si predstaviť, že by sme sa každý jeden vyjadrovali v intenciách exaktnej výrokovej logiky? To by sme museli začať všetci aj krochkať. Veď je sviňou…

A takto by sa v doslovných aplikáciách A=>B a AvB mohlo pokračovať.

Mimochodom: Václavka to posral (no skúste si to predstaviť doslovne v štúdiu 🙂 tým, že sa ľúbivo negatívne vymedzil voči vlastným kolegom. To mu samozrejme žiaden nedokáže odpustiť. Ledaže by sa nad sebou dokázali zamyslieť.  A bolo to v televízii.

Súvislosti: Na začiatku citované je súčasť rozsiahlejšej reakcie po 8 minútach hodinového dokumentu. Voči tomu dokumentu diskutuje aj Šedé sako: Jeden Václavek povídal… Ale o tej debate som nechcel. Ani o tom, či má Šedé sako alebo Václavka pravdu v detailoch či celku. O inom som chcel: O absolútnom rýme a doslovnosti, ktorú tak dokonale nadhodil na parodický smeč MarekP.

Zdieľať?