Jediný správny spôsob používania môjho Facebooku

Naozaj sa chcete pohoršovať, že mám hentoho či tamtoho v priateľoch? Nuž, tak načúvajte pár slov od starého skúseného blogéra.

Ste si istý, že keď niekto kliká, tak vyjadruje postoj?

Zaujímavé, ako niektorí predpokladajú, že jedine ich spôsob členstva a spôsob používania rôznych nástrojov Facebooku, je ten správny. Strana a vláda by mali radosť.

Členstvo v skupine môže byť aj prejavom záujmu, či bude existovať vôbec nejaký vývoj v skupine/na f-stránke. Preto milióny členov fakt nič neznamenajú.

Stlačenie „Páči sa mi to“ je napríklad aj spôsob monitorovania aktivity pri danom statuse/poznámke. Preto je využitie počtu obdivovateľov statusu na hodnotenie kvality f-stránky zaťažené väčšou či menšou chybou merania.

Rovnako f-priateľstvo môže byť tiež spôsobom ako so záujmom pozorovať, že existuje aj iný pohľad na život. A občas aj motyka vystrelí a virtuálne priateľstvo prerastie do niečo hlbšieho a príjemnejšieho.

Občas niekto použije Druhú metódu Indiana Jones aj v priestore Facebooku, keďže je naučený takto riešiť problémy ochrany súkromia.

A kontrolná otázka na záver: Vyplýva z tejto poznámky, že jej autor to tak robí?

V starých časoch Facebooku (asi tak pred rokom 2009) prebehla diskusia o tom, či môže byť novinár f-priateľom s politikom. Len novinár môže o takom priateľstve povedať že to o niečom vypovedá. Áno, niečo to o tom novinárovi, čo to o tom novinárovi napísal, vypovedá. Rovnako ako dôkaz f-priateľstvom. Povrchnosť a amatérstvo!

Pod čiarou: Tento text  som napísal onehdá pre svoj profil na Facebooku a prebehla tam k nemu veľmi podnetná diskusia. Písal sa v tedy 29. december 2009.

Príspevok bol vložený Nezaradené by . Vytvorte záložku trvalého odkazu.