Júnové akademické úspechy a zhrnutie môjho webového porfólia

Tento júlový úvodník je svojim spôsobom zhodnotením prvého polroka. Jednak z pohľadu rodinných udalostí, ale aj z pohľadu pracovných príležitostí a firemných riešení. Samozrejme obsahuje aj pravidelné úvodníkové témy, ako sú udalosti rodinného výťahu, život nášho akvárka, vyhodnotenie ankety a samozrejme poďakovanie sponzorom tohoto blogu.

Výťah zaznamenal samé akademické úspechy

Akademický život v našej rodine nám ide evidentne k duhu. Akurát tých magistrov (v zmysle akademického titulu, aby nevznikla mýlka) by sme trochu potrebovali. Pribudla nám totiž do rodiny ďalšia inžinierka. Začínajú mať zásadnú prevahu, ak to dobre počítam, tak 8 Ing ku 3 Mgr. (Počítané len do prvého kolena voči našej rodine). Ale, my, magistri, sa nedáme. My máme svoje magisterské riešenia.

Ved poznáte ten vtip o tom, ako cestujú inžinieri a magistri vlakom? Inžinieri platia, magistri cestujú zadarmo. Onehdá sme to s bratrancom magistrom doviedli do absolútnej dokonalosti, keď sa nám podarilo primäť inžinierku, aby nám dorozprávala tento vtip.

Najmladšia gymnazistka v histórii našej rodiny sa podievčila (uznajte, napísať o dievčati, že sa pochlapila je kravina). Na vysvedčku bola nuda od hora až po spodok. To ale kladie väčšie nároky na našu rodičovskú úlohu. Už teraz do nej hustíme, že ako primánka už nemusí byť premiantka, pretože trieda je poskladaná zo samých premiantov. Ale nebojím sa o ňu, ak v triede zavládne podobný duch túžby po vedomostiach, ako som zažil v našej výberovej triede ja. Veľmi skoro sme mnohí zistili, že sme síce v našej triede zrazu priemerní, ale v porovnaní s ostatnými tromi paralelkami bolo za posledným v našej triede dlho dlho nič a až potom ich premianti. Stačilo na to, aby raz prišla suplovať ich matikárka a predviedla nám ich úroveň matematickej výučby.

Akvárko prežíva ťažké dni

Opustili sme ho. Na 7 dní si bude musieť vystačiť samo. Rybičky dostali retardovanú tabletu krmiva. Pre nelekárnikov, to je tableta s pomalým uvoľňovaním. Filter som vyčistil a na základe dlhodobého pozorovania by mal vydržať filtrovať cca 10 dní. Mal by. Keďže nie je v mojich silách skontrolovať to, verím mu.

Inak, akvárko je paráda. Po pol roku od založenia je ekosystém dokonale sebestačný. Rybičky sa majú k svetu, rastliny rastú a množia sa. Čistiace rybičky sa starajú o dno a sklo. Akvárium skutočne plní to, čo som od neho očakával. Teda zdroj radosti bez veľkej námahy.

Vyhodnotenie júnovej ankety

Hlasovalo sa krátko, ale s jasným výsledkom. Otázka bola: Majú byť vysoko odborné medicínske informácie dostupné úplne každému? Hlasovalo celkovo 22 návštevníkov. Odpovede boli nasledovné:

  1. Áno – 17 kusov (77%)
  2. Nie – 3 kusy (14%)
  3. Nezaujímajú ma odborné informácie  – 2 kusy (9%)

Výsledok je jasný. Návštevníci tohoto webu chcú, aby sa odborné informácie objavili na internete. Nuž, vox populi, vox dei. Akurát tí bohovia vedia tie informácie aj správne interpretovať. A v tomto vidím práve problém. Nie výzvu pre nás odborníkov, ale skutočný problém pre laikov. Čo si počať s odbornou informáciou, ktorú nevie postaviť do kontextu a súvislostí s ostatnými odbornými informáciami.

Poďakovanie sponzorom

Prínos Adsens na 4M za  jún je 35,89 US$. Keď tak pozerám na ostatné úvodníky, tak je to  priemer, priemer, priemer.

Nový reklamný formát www.scratchback.com po počiatočnom rýchlom nástupe, zatiaľ nič. A zdá sa mi, že im ani nefunguje správne ten skrypt. Stále tam visia reklamy, ktoré sú tam dlhšie ako je nastavené obdobie.  Budem to musieť prečistiť ručne.  Ak máte záujem o odkaz na svoj blog, stránku, smelo do neho.  Aktuálna cena odkazu je 13US$, bacha na diakritiku, nepoužívajte ju.

V júni som mal opäť jedného darcu. Myslím, že by som ho už mohol oprávnene nazvať mecenáš blogu 4M. Vďaka. Pridať sa môžete aj vy, použite tlačítko pre donáciu cez Paypal. S príchodom konverzného kurzu budúci týždeň zreorganizujem všetky tlačítka.

Ak máte chuť byť v tomto zozname, pravidlá inzercie na blogu 4M sú tu a tlačítko daru prostredníctvom Paypal alebo platobnej karty je v pravom stĺpci.

Záverom

Vrámci svojej firmy Infolek som začal prevádzkovať firemný informačný webzin. Postupne tam prenesiem všetky odborné články (internetové, manažérske a lekárenské) odtiaľto. Otvorením webzinu Infolek sa dovŕšilo delenie a profilovanie jednotlivých mojich stránok.  Len pre poriadok a ďalšie použitie uvediem aktuálnu štruktúru môjho portfólia:

  • Firemný webzin Infolek – obsahové stránky, kde sú publikované  odborné internetové články ako aj články určené pre farmaceutických a lekárenských profesionálov.  Zameranie je je B2B, teda na mojich zákazníkov. Súčasných a aj budúcich. Od septembra bude prístupná aj sekcia pre predplatiteľov, ktorá bude obsahovať detailné informácie a rady, ktoré bežne poskytujem vrámci platených konzultácii, alebo ako pridanú hodnotu pre svojich platiacich zákazníkov, ktorí si objednali  ďalšie služby.
  • Lekáreň na webe a česká mutácia Lékárna na webu – Stránky o farmácii a lekárenstve pre zákazníkov a pacientov lekární.
  • Katelóg liekov a léků – Katalógy prinášajúce prehľad liekov (vrátanie cien a doplatkov) a doplnkového sortimentu lekární v SR a ČR. Aktuálne prebieha transformácia čisto informačného katalógu na sčasti predajný eShop. Aktuálne prebieha výber strategického partnera na expedíciu objednávok pre Slovensko. Ak prevádzkujete kamennú lekáreň, môžete sa zapojiť.
  • Recept na život – Voľný akciový web, zhromaždisko statických stránok o čomkoľvek, čo človek za život stretne. Je to wiki a je tam priestor aj pre vás.
  • Blog 4M – rodinný blog, predpokladám, že na tomto mieste dostanú väčší priestor osobné úvahy, názory, keďže faktografia a spravodajstvo z oblasti internetu sa presunie na firemný blog Infoleku.
  • 30plus – projekt v štádiu zrodu.

Keď na ten zoznam pozerám, je to už pekné a na istý čas aj kompletné portfólio obsahových webov, každý so svojou cieľovou skupinou a koncepciou ďalšieho rozvoja. Ak máte záujem o spoluprácu, inzerciu, tvorbu obsahu, investíciu, dajte vedieť. Mnohé veci sú možné a diskutovať sa dá skutočne o všeličom.

Zdieľať?