Kam kráča slovenský Internet?

K profesionalizmu. Na tejto ceste sme tak v bode -128 pred naším letopočtom.

Nadpis som si požičal z Edovho článku Kam kráčíš český Internete?

„Hned v začátku odpovím na otázku v titulku – kam kráčíš český Internete? Kráčíš za hranice, kráčíš do mobilů, kráčíš do ledniček a dalších nestandardních zařízení. Tolik pozitivní charakteristika. Ale mnohem více mě zaujala poznámka Jana Čepa – o tom, jaký je českýInternet – je (cituji) uprděný. A přesně takový jsem měl pocit při poslouchání některých prohlášení a (bez urážky) myšlenek panelistů. Český Internet se nejprve musí vyrovnat s poměrně hlubokou absencí profesionalismu a až pak může pořádně vystrkovat růžky. Bohužel zatím stále přetrvává přístup „studenti do toho“ (opět bez urážky).“

Nuž, snažil som sa serveru Inet.sk vyhýbať ako sa len dá, ale nepodarilo sa. A náraz to bol skutočne krutý. Posúďte sami z videa relácie na spravodajskej TA3 Nákup vianočných darčekov cez internet (po kliknutí sa začne prehrávať video aj so zvukom). Celých 12 minút som chcel ľutovať redaktorku, ale keď si nevie pripraviť hostí, tak jej treba.

Ach jo! Tréma môže opantať každého, ani ja nie som výnimkou. No keď viem o čom rozprávam, je to aspoň na tom obsahu cítiť, keby bola aj forma v hlbokej prdeli. Darmo sa chalani v komentároch búchajú po ramenách. Čo nie je v hlave, kravata nezachráni, leda ak hlboký výstrih.

Doplnené 29.11.2007: Čo kravata nezachráni – reakcia jedného zúčastneného

Doplnené 1.12.2007: Keďže debata skĺzla k útokom ad hominem, klackem či slzami, (a ďalšie paralely by sa našli tiež), dosiahla hodnotu frustrácie 68 Pooh a bola ukončená výzvou: „Čo konkrétne ste urobili pre slovenský internet Vy?„, nie je absolútne účelné v nej z mojej strany pokračovať na žiadnom fóre a teda to vzdávam. Skúsenosť mi hovorí, že toto nemôžeme ani jeden vyhrať. Naopak, ak sa chcete vyjadriť k napísanému v tomto článku, komentáre sú stále k dispozícii.

5 komentárov pri “Kam kráča slovenský Internet?

  1. Ja som to vnimal trochu inac 🙂 Clovek z Inet.sk bol celkom OK, ale ten konatel eshopu bol dost ztremovany a hovoril od veci. Moderatorka nepripravena, z rozhovoru vznikli otazky, ktore si ziadali odpoved ci upresnenie, ale ona sa nepytala… Kazdy ma iny pohlad na vec 🙂

  2. Myslím si, že Juraj Grečnár (zástupca inet.sk) sa držal dobre. Problém bol v tom, že hovoril príliš odseknute = krátko. Mohol sa kľudne rozhovoriť, čo by relácii neprekážalo.

    Kredit tomuto dielu relácie uberal ten druhý debatujúci, ktorý rozprával skutočne tak, že som mal pocit, že chce povedať všetko naraz, ale nevie, čo skôr.

  3. Ja si myslím, že obaja sa držali vcelku dobre. Konateľ spoločnosti bol dosť v strese, ale to mu nemožno vyčítať. Takéto situácie musí zvládnuť moderátorka. Tá bola zjavne nepripravená. Vyznelo to tak, že mala na papieri napísané otázky a tie kládla hosťom jednu za druhou. Mala aktívnejšie vstupovať do rozhovoru a témy trochu rozvinúť. Takto to bolo príliš strohé.

    Čo má človek napríklad odpovedať na otázku typu: „A čo ak darček nedorazí včas pod vianočný stromček?“. Na to sa nedá normálne odpovedať. Ak už taká otázka z mojich úst vyjde, tak sa ju snažím trochu pozmneniť, rozvinúť a nie nechať hostí trápiť sa.

  4. „Profesionalita“ suvisi s tym, kolko penazi prudi na slovenskom internetovom trhu. Cim viac penazi, tym viac firiem na trh prichadza, vznika konkurencia a tym sa sluzby „profesionalizuju“. Trh ma vsak svoj zivotny cyklus a urychlit sa velmi neda. Tam kde bolo pred 5 rokmi Slovensko, je teraz napriklad Rumunsko. Slovensko bude, podla mna, za 5 rokov tam kde je teraz Polsko (CR stihne dobehnut Polsko skor).

    Druha vec – peniaze nie su samospasitelne. Musia existovat kvalitni podnikatelia, menezeri, a programatori, ktory ich budu vediet spravne vyuzit.

    Slovenskemu internetu nemozno predpovedat nic ine, iba VELMI VELMI svetlu buducnost.

  5. Spätné upozornenie: Ja som vám to hovoril! : M+M+M+M (4M)

Komentáre sú uzavreté.