Kauza zabavené servre firmy Websupport – dajme šancu špekuláciám

Toto je pokračovanie článku z môjho dočasného blogového útočiska na www.pilnik.blog.sme.sk

Takže k tým dohadom a špekuláciám, domnienkam a pocitom:

—–DOHADY A ŠPEKULÁCIE—–

  1. Policajti netušili, čo sa stane. Netušili, že znefunkčnia e-maily stovkám firiem. Proste si nevedeli ani len predstaviť, že také niečo je možné
  2. Jedna zo špekulácii o dôvode zásahu, že vraj nejaký konkurent pošepol policajtom, ako urobiť čo najväčšiu škodu webhosterovi sa mi nezdá. Sám majiteľ totiž hovoril, že v nejakom oficiálnom dokumente bolo napísané: „Vzhľadom na skutočnosť, že server spoločnosti Websupport, s.r.o. s doménou „websupport.sk“ sa zaoberá tematikou tzv. hackingu“…
  3. Veľmi veľa zainteresovaných v štátnej správe stále uvažujú o internete ako o niečom na hranie.
  4. V diskusiách pod mojim článkom a aj pod inými sa potulovali prezývky policajtov.
  5. Keďže po tak dlhom čase ťažko mohli nájsť nejaké dôkazy ku kauze nbusr123, tak vykázali aspoň činnosť. Alebo že by hakery boli rovnaký odborníci ako admini v NBU?
  6. Bez mediálneho humbuku by železo vracali 90 dní a viac. Táto špekulácia u mňa hraničí s istotou.
  7. Po nejakom čase sa nejaké dáta zo zabavených diskov objavia na verejnosti alebo niektoré firmy budú mať pocit, že konkurencia niečo vie, čo by vedieť nemala. Dávam to mu 4 mesiace.
  8. E-mailové adresy kúpi nejaký spamer. Pre úradníka za horibilné peniaze, pre spamera za hubičku.
  9. Ďalšie svoje špekuláciu budem pridávať do komentárov tak ako mi budú napadať.

—–DOHADY A ŠPEKULÁCIE—–

Ešte raz upozorňujem: Toto sú moje špekulácie, ktoré sa zakladajú na mojich historických skúsenostiach, prizme a osobnom pocite. Neexistuje žiaden dôvod považovať uvedené myšlienky za reálne fakty.

Len pripomínam, že dnes o 18:00 v Bratislave na Pribinovej sa možno uvidíme na akcii občianskeho nesúhlasu. Nie že by som bol nejaký fanatik, aby som kvôli tomu cestoval hafo veľa kilometrov, ale mám náhodou cestu okolo.

V pondelok, z odstupom času sa vrátim k reálnym faktom a budem sa snažiť skompletovať odpovede na otázky z môjho článku Kauza zabavené servre firmy Websupport – prvý prehľad situácie. Blog – Martin Pilnik (blog.sme.sk)

Vrhnite do komentárov aj ďalšie špekuláciu. Mimozemšťanov prosím vynechajte, aj keď v niektorých momentoch som ten pocit aj mal.

Zdieľať?