Kauza zabavené servre firmy Websupport – informácia o výpadku

Všetky moje webowé stránky mali dvojdňový výpadok, ktorý bol spôsobený absurdným zásahom Polície Slovenskej republiky, ktorá sa zhabaním 10 servrov webhostingovej firmy Websupport.sk snažila skompletovať dôkazy v kauze haknutia NBU z pred roka.

Výpadok začal 27.06,2007 cca od 9:30 do 28.06.2007 cca 18:20. Verím, že čoskoro sa aj drobné problémy v správaní sa webovej aplikácie vyriešia a budem môcť na webe znova spokojne pracovať.

Viac informácii som písal na svojom druhom blogu:

Postoj majiteľa Websupportu si môžete prečítať v rozhovore s ním na Živé.sk.

Ak máte chuť, zúčastnite sa akcie občianskeho nesúhlasu, ktorá by dala aj v reálnom svete polícii signál, že takto sa to nerobí. Akciu organizuje Samoser solutions a podrobné informácie získate na jeho stránke.

  • Miesto: Schodisko a okolie Ministerstva vnútra na Pribinovej ulici v Bratislave.
  • Dátum: Zajtra v piatok – 29.6.2007, aby to stihli aj dochádzajúci pred odchodom domov na víkend.
  • Čas: 18.00 – každý má po šichte a keby dajbože prišiel nejaký TV štáb, stihne to ísť do správ.
  • Čo so sebou: Nepotrebný hardvér, ako optické médiá, harddisky, matičné dosky, PCI karty, atď., čiže evidentne počítačové artefakty. Nič ťažké, ani nebezpečné, hlavne nie káble, o ktoré sa dá potknúť. Nejdeme bojovať, ideme sa neverbálne vyjadriť.
  • Pravidlá hry: Schodisko pred MVSR je pomerne dlhé a široké, no my by sme naše podarúnky umiestnili iba na jednu jeho stranu – aby sa dalo chodiť a aby si nikto nezlámal nohy, lebo sa šmykne na cedečku. Čo sa nezmestí, ide do trávy pri schodisku. Transparenty či iné písomné stanoviská sú vítané.
  • UPOZORNENIE: Aby sme sa vyhli nedorozumeniu, nejdeme tam skandovať, vykrikovať a robiť neporiadok, iba prinesieme, úhľadne naaranžujeme, polelkujeme akademickú štvrťhodinku, odfotíme a ide sa na pivo vedľa do krčmy.
  • Ideový obsah: Sme občania tohto štátu, ako aj netizeni siete internet. Nesúhlasíme s postupom polície, ktorá porušila vlastnícke práva niekoľkých tisícok klientov, ktorí s útokom na NBÚ nemali nič spoločné – bez ospravedlnenia a riadneho vysvetlenia. Dotýka sa nás to, či už tým, že sme boli sami poškodení, alebo preto, že naše stránky môžu byť zasiahnuté pri ďalšej policajnej akcii. Žiadame, aby polícia už nikdy takto bezohľadne nepostupovala.

Ak bude premávka na trase z Prahy do Bratislavy a hlavne diaľnica D1, priaznivo naklonená, uvidíme sa tam. Mojich 5 nepotrebných CD sa už teší.

Pretože som bol doteraz so službami firmy websupport.sk spokojný, zostávam aj naďalej ich verným priaznivcom a hlavne zákazníkom.

Zdieľať?