Každý polrok dvojnásobok

Mám rád tieto globálne čísla. Vždy ma privedú k zábavnému uvažovaniu až do absurdných dôsledkov. Na blogu www.madinblack.com som našiel toto hľa:

není vteřina, během které by na světě nevznikly dva nové blogy. Každý den tedy vznikne asi 175 tisíc blogů – každý půlrok se blogosféra zdvojnásobí. (Zdroj: Každou vteřinu vznikaji 2 blogy)

A poďme s úvahami ďalej. Koľko megabytov priestoru sa takto obsadí, koľko priestoru zaberie vo vyhľadávačoch indexácia tohoto všetkého… (Teraz nastupujú tie absurdné dôsledky.)

A naopak, keď čítam takéto správy, tak si predstavím takého obyčajného človeka, kdesi v Pakistáne, či Bangladéši, kde sa málokto kedy dopracuje k ADSL pripojeniu, ale také mobilné 3G pripojenie je oveľa dostupnejšie (Mimochodom spomenul ktorýsi z operátorov v akomsi článku o tom, ako sa snaží skupina teleopov vyprovokovať výrobcov k ponuke lacných 3G telefónov. Už aby to bolo!). No predstavte si toho chlapíka, či devuchu, ako sedí za počítačom. Ťuká absolútne dôležité veci, informácie na ktoré čaká jeho okruh čitateľov. Veď ako by to bolo, keby cca 15ludí zajtra nedostalo svoju porciu jeho názorov na svet? Alebo mojich.

Zdieľať?