Kedy by sa mohla zopakovať Ukrajina u nás?

Stať sa to môže, ak sa nájde vodca-idiot. Preto sa treba obzerať okolo seba na potenciálnych vodcov, ktorí by išli až za hranice násilia. Ukrajina sa môže zopakovať kdekoľvek, ak takých nebudeme  ignorovať, nevoliť, odsudzovať, izolovať, zatvárať.

Nežná revolúcia prebehla nežne, lebo Gorbačov povedal, že nevadí a vojská západného okruhu majú ostať v kasárňach. Lebo na koniec UV KSČ nedalo pokyn armáde (a po štúdiu dobových prameňov sa zistilo, že tam taký bol). Proste tam boli v roku 1989 vodcovia, ktorí do toho nešli.

Nikto neurobil pre mier v strednej Európe tak veľa skutkom, ktorý sa nestal.

Uvažujte nad Gorbačovovou osemdesiatkou, keď budete sledovať správy z Líbie.

Zdroj:  Товарищ Горбачев – vďaka, že ste nepohli palcom na opačnú stranu | M+M+M+M (4M).

Či chceme alebo nie, celá Ukrajina je len a len o „sfére vplyvu“. Považujem to za debilný argument, ale taký argument tu proste je. A rozhodujú vodcovia.

Takže, ako sú na tom vodcovia? My v EU to máme dobré, lebo si stále môžeme hovoriť, že naši vodcovia sú naši zástupcovia zvolení v demokratických voľbách. Že naši vodcovia si uvedomujú zodpovednosť k nám, tým čo ich volili.

Nikto z EU vodcov by v súčasnej situácii do „internacionálnej pomoci“ nešiel a dúfam, že ani do „humanitárneho bombardovania“. Rusko je, na rozdiel od Juhoslávie, príliš blízko. Navyše, je tam úplne iný vodca ako na prelome tisícročia. Nenachádzam jediný zmysluplný dôvod prečo bojovať s Ruskom.

Otázka je len, ako po skončení olympiády bude riešiť „internacionálnu pomoc“ Putin. Ak povie, že nevadí, tak riskuje, že Ukrajina bude kamoš s EU. Je to debilná obava, ale tak to proste je. On chce vplyv. Bude sa vôbec Rusko s nejakým soft-neistým riešením zdržovať? Historické skúsenosti ukazujú, že to nie je v povahe ruských riešení. Riskovalo by, že EU skôr vytvorí „Marshalov plán pre Ukrajinu“ ako Rusko.

Vôbec nezáleží na povahe národa. 

A čo demokracia? Nuž, čo vám na to poviem. Ľudia na Ukrajine si v nejakých voľbách zvolili svojich vodcov ako svojich zástupcov. V medziobdobí sa im ich zástupcovia vymkli z pod kontroly. Potierajú demokratické nástroje. Nikto ich nevaroval? Boli ochotní vtedy počúvať?

Čo s tým teraz? V tejto chvíli? To sú otázky, ktoré by teraz chceli riešiť. Zrazu!?!

Nápadov, čo sa malo stať včera, pred mesiacom či pred poslednými voľbami, takých by bolo. Ale múdry sme až keď netreba, že milí Ukrajinci?!? Nikto, nás demokratov, zavčasu nepočúva. Nikto nepočúva, keď varujeme, keď kričíme:

NEEXISTUJE NAJMENŠIA MOŽNÁ SKUPINA NACISTOV/KOMUNISTOV, KTORÚ BY SMEL DEMOKRAT TOLEROVAŤ.

Neexistuje, aby demokrat hádzal v demokratických voľbách do urny hlas nacistom/komunistom.

Debilkovia moji, ani akokoľvek sklamaný demokrat proste nevolí neonacistu. Proste to neexistuje hodiť ho tam! Ani ľavicový, ani pravicový extrémizmus. Neexistuje hodiť tam niekoho, kto si robí z listiny základných práv a slobôd trhací kalendár.

Zdroj:  Pravda je taká, že Banskobystrický kraj má viac ako 71 tisíc neonacistov | M+M+M+M (4M).

Dokážu vaši obľúbení vodcovia bojovať za demokraciu, alebo len za svoje víťazstvo? Skúste si odpovedať a nebudete mať problém vyznať sa v Ukrajinskej šlamastike. Nebudete mať ani problém v rozhodovaní sa pred akýmikoľvek voľbami.

Ani historické korene, ani nedávne činy, len a len kroky k upokojeniu svojich vlastných ambícií a ich upriamenie k demokratickým voľbám majú dnes na Ukrajine zmysel.

To je prvý krok. Druhým je uvedomenie si, že ak prehrám v demokratických voľbách, tak o 4 roky budem mať šancu znovu presviedčať a vyhrať.  Milujem demokraciu. Aby to aj moje deti pochopili: Čím častejšie dá víťaz hlasovať (a namiesto rozhodnutia len riadi proces rozhodovania), tým vyspelejšia demokracia. Tesný pomer v akýchkoľvek voľbách a vyspelosť demokracie.

Viete, priatelia, naozaj neviem čo spraviť, aby sa ľudia vykašľali na vodcov, ktorí majú iné ambície ako demokraciu. Naozaj neviem, čo spraviť, aby ich občania nechali stáť samotných uprostred svojich víťazných ambícií o sférach vplyvu opustených a prekvapených.

Aký to má zmysel nechať sa nejakým vodcom hnať pred hlavne ostreľovačov? Ako už toľkokrát v histórii, zrodia sa hrdinovia, ktorí to nakoniec celé vyriešia. Aj 30. ročná vojna nakoniec skončila. Ale sme, ako ľudstvo, odsúdený na neustáli boj proti sebe?

A či sa to teda môže stať aj u nás? Písal som o tom, varoval som o tom. Ale počúva ma niekto?

Keďže viem, akí morálni a intelektuálni giganti riadia tento štát a viac ako menej sledujem slaboduché snahy o novinársku prácu, asi sa začnem zaujímať či nie je nablízku nejaký neuznaný maliar a či niekto nepredvádza ako vysoko skáče jeho pes. To len aby som bol pripravený, keď vás bude treba zachraňovať v poľných lazaretoch.

A títo slovutní demokraticky mysliaci lenivci začnú blahorečiť prvého v poradí. Veď chcieť, aby sa sami o seba a svoj majetok starali je drzosť a myslieť, to je pre nich zbytočný luxus.

A mňa zavolajú, aby som ich potom v poľných lazaretoch zachraňoval. A ja prídem, lebo som lekárnik-optimista celým svojím duchom.

Zdroj:  Chytanie zajaca za chvot nedáva právo na výrobu trhacieho kalendára z demokracie a právneho štátu | M+M+M+M (4M).

Nedáte si radšej čaj?

Zdieľať?

3 komentáre pri “Kedy by sa mohla zopakovať Ukrajina u nás?

  1. Spätné upozornenie: Poradím vám, ako sa vysporiadať s vojakmi na Kryme | M+M+M+M (4M)

  2. Spätné upozornenie: Poradím vám, ako sa vysporiadať s vojakmi na Kryme | M+M+M+M (4M)

  3. Spätné upozornenie: Diktátorskí sraľovia nesiahajú demokratom ani po pokožku na chodidlách | M+M+M+M (4M)

Komentáre sú uzavreté.