Klikaním na Facebooku k opovrhnutiu

Kto kliká bez rozmyslu na Facebooku na kde čo, dočká sa často opovrhnutia. Aby to označovanie za hlupákov malo zmysel, tí hlupáci o tom musia aj vedieť. Tak aby ste neostali nepoučení:

Na podobný inzerát čekám od okamžiku, kdy se podvodná stránka ČS má Talent – muž uhodil pěstí Jana Krause (video) objevila – jeji existence byla založená na klasické „staň se fanouškem, jinak nic dalšího neuvidíš“. A jak je vidět, 260 000 hloupých lidí se nechalo nachytat. A vlastně jim ani nevadilo, že slíbené video nikdy neviděli.

Hloupí lidé na Facebooku jsou opět na prodej * Daniel Dočekal * POOH.CZ *

Aha, vy z toho nepochopíte, prečo ste vlastne tými hlupákmi? Chápem vás. Odkedy sa medzi komunitou znalých šíri opovrhovanie hlúpymi užívateľmi, vŕta mi v hlave, kde berú tú aroganciu. Forest by ma utešil hneď:  Pro hlupáka každý hloupý.

Viete, ja vás chápem, vás klikačov. Napísať status s piatimi slovami je oproti jednému kliku spojenému s pocitom spolupatričnosti neporovnateľne intelektuálne náročnejšie.

Chápem vás, že vy ste neprišli na internet tvoriť obsah. Písanie statusov je tvorba obsahu, klikanie na skupiny a stránky je čistá konzumácia. A tú vy radi.

Považujem za oprávnené, že sa chcete nechať zadarmo zabávať. Klikanie, vstupovanie, lajkovanie, rozširovanie je zábava. Odhlasovanie sa, odlajkovávanie, nastavovanie, údržba – to je práca a my znalí vieme, ako veľmi sa Facebook snaží pri skrývaní týchto funkcii, aby sme to nerobili.

Naopak, nechápem tých arogantných všadebolov a facebookovských všeznalcov, ktorí nie sú schopní ukázať jeden jediný príklad, kde reálne nastala užívateľovi škoda vďaka kliknutiu na podobnú skupinu. Ja nepopieram, že sa to stalo. No spolu s Cimrmanom dodávam:Odkaz pochopitelně chybí.

Naozaj je niekto z tých IT géniov oprávnený povedať, čo je správne používanie pre vás?  Čo, správne, to by nebolo to najzásadnejšie. Oveľa zásadnejším je, že hovoria o jedinom spôsobe, ako máte vo virtuálne žiť. No nie sú to hlupáci? Veď ako niekto môže povedať, čo je to jediné správne? Veď práve znalí vedia, že ani samotní programátori Facebooku nevedia, čo to vlastne naprogramovali.

Hlupáci si opovrhovanie asi zaslúžia, ale od iných hlupákov?

Zdieľať?

2 komentáre pri “Klikaním na Facebooku k opovrhnutiu

  1. Za mňa: FB používam málo, mám tam pár ľudí.
    Pointa je asi takáto: neverme všetkému, čo je na internete a špeciálne nie na FB. Ono sa treba zamyslieť čo človek získa tým, že sa prihlási do takej skupiny, a hlavne, či to aj naozaj získa. Pokiaľ mu niečo tá skupina sľúbi a nesplní, tak je jasné že je niečo zle. Podvod „zadarmo“ je tiež podvod, stálo to čas, zaspamovanie priateľov, …

Komentáre sú uzavreté.