Komentované články na sieti v súvislostiach – celulóza v kanvici

Potrebujem uvolniť záložky môjho Firefoxu, v ktorých uviazlo niekoľko článkov, ktoré sa mali stať inšpiráciou. Takže po dlhšej dobe za kanvicu celulózy.

Ako ušetriť čas? Kto by nechcel? Aj blogéri by chceli. Tu je The Top 5 Uncommon Timesavers for Bloggers.

Pamätáte? Laptop pre každé decko z rozvojovej krajiny. A čo sú naše horšie? Riešenie je popísané v článku Selling OLPC Laptops in USA – Good Idea? Kúpim jeden svojému a druhý tamtomu neznámemu v rozvojovej krajine. Ale po prečítaní článku Pokrytecký kšeft? od Arthura sa mi nejako nechce? Že by to bolo prirodzeným sklom k povaľačstvu v každom z nás?

Len pre poriadok o ďalšej konkurencii pre Paypal. Revolution Money to Take on PayPal, the World. To Revolution je súčasťou názvu služby. Nejde o žiadnu revolúciu. Dokonca aj na pokrok v príjme peňazí cez Paypal na Slovensku sa stále čaká. Máte nejaký návrh, kedy by mohol prísť ďalší koniec sveta?

Amazon začal predávať nehmotné statky. Amazon MP3 Launches DRM-Free Music Store. Vraj im pomáha Apple.

Tuto som komentoval a bol som pochválený. Asi o tom napíšem viac. Nie o tej pochvale, o tom sťahovaní sa za lepším prímom. Je to v kurze. Dokonca bude pravdepodobne aj cena za zverovanie sa ako zarobiť. Oprášim návod s tehlami a možno aj mňa nominujú.

Definitívne končím s inet.sk Permanentne by vyhrávali cenu za zbytočný článok týždňa. Teraz dokonca s celým seriálom. Takže priatelia, toto je posledný odkaz na totálne zbytočný IT web. Robte radšej niečo inšie.

Zdravotnícka téma:

Health Blog : Another Clue Emerges in Hormone-Replacement Mystery – riešia čosi kdesi o hormonálnej substitučnej liečbe. Zdá sa, že veci nie sú také jednoznačné ako sa doteraz tvrdilo. Akokoľvek, treba zásadne zvažovať benefit & risk pri aplikácii. Hormóny sú na vrchole potravinovej receptorovej pyramídy. Podrobne som o tom písal pre obyčajných ľudí toť nedávno v článku Farmakodynamika upchatého nosu na mojom odbornom webe.

Health Blog : Hillary Clinton Choosy About Health Reform – USA má nekonečný problém s financovaním zdravotnej starostlivosti. Hm, neviem, nežijem tam a o problémoch každodennosti by sa mali vyjadrovať práve a len tí čo v tom žijú. Ale samozrejme ako správny zdravotnícky pracovník aj ja mám geniálny spôsob ako financovať zdravotníctvo. Nie len praktický lekár pre dospelých a zdravotnícky policajt (či politik) . Na to netreba byť ani prezidentský kandidát. Kým mi to hnilo v záložkách, tak to spracoval o SME.sk

Ešte tu mám dva zdravotnícke. Teda pardon, sú to skôr ekonomické články. Jeden: Health Blog : Pfizer Antismoking Pill is On Fire a druhý: Health Blog : Europe OK’s Glaxo’s Cervical Cancer Vaccine. Ale tieto dva predsa len spracujem do samostatného článku. Problematika prepletenca etiky a peňazí je mi ako lekárnikovi predsa len blízka. Ak máte k tomu nejaké otázky, šup s nimi do komentárov. Odpoviem aj na nepríjemné.

Zdieľať?

1 komentár pri “Komentované články na sieti v súvislostiach – celulóza v kanvici

  1. S tym inet.sk mas pravdu – ja ich RSS nemas, len co posielaju na weblogy.sk, ale akurat dnes som si povedal, ze na pase produkuju clanky o nicom. nuz co, nepochopili, ze sa zmenil model publikovania a treba sa prisposobit. a to uz nehovoriac o svojej cielovej skupine – tam toho asi vela nepovedia, lebo ziadnu nemaju.

Komentáre sú uzavreté.